Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnal de dieta si sport

+6
kid_kid
mira
syrenne
andrada
tatia_p
Andre
10 participanți

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 24, 2012 6:29 am

Syre, cum imi spuneai si tu mie: i-ai dat corpului o pauza si acum o iei de la capat respectiv continui :-)
Cred ca nu e asa de rau sa-i amintim corpului si de chestiile pacatoase Very Happy, apoi parca se ard mai bine grasimile...Aveai dreptate cand spuneai ca la platou e bine sa mananci ceva 'interzis' Smile

Haide ca reusim!!!!

PS: sper ca observati ce motivata sunt Wink ma minunez si eu, oare cat m-o tine de data asta Very Happy???
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Mai 24, 2012 6:41 am

andre, nici nu imi fac probleme Smile
mie mi-ar trebui timp ptr sport ca as slabi frumos, dar o iau asa...incet-incet. Cand mananc ceva ce nu ar trebui, nu ma simt vinovata Embarassed ma bucur de gust, si merg mai departe
Poate ca aceste scapari sunt si cauza Mayei....are o alergie de contact de la ceva si nu gasim de la ce....face bubite pe corp aproape fara nici o explicatie...nu e de la mancare ci de la ceva ce intra in contact cu pielea ei. I-am schimbat sapunul si poate de aia le-a facut.....dar am spalat-o numai cu apa calda si vad ca nu i-au trecut....Poate sa faca alergie de la detergent, desi folosesc acelasi detergent de mai bine de 1 an? Shocked (clatirea hainelor zic ca e ok). Anyway....trec si astea Smile
ce mai face Rick? ce-i face dintisorul si gingia?
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Joi Mai 24, 2012 10:09 am

dupa descriere pare aceeasi chestie ca la Iulia, ii apare in fiecare primavara, se scarpina ydravan, dispar, apar. toamna mai tarziu si iarna nu are nimic. eu nu ma gandesc la alergie de contact, ci mai degraba ceva din aer. alergia la contact ar trebui sa o faca tot anul, nu doar primavara, cand alergiile la toate nebuniile gasite in aer sunt in floare.

tie ti-a zis dr alergolog ca e alergie la contact? mie, cand am sunat cel mai recomandat alergolog din bihor sa ma programez mi-.a zis ca pana la 3 ani nu are rost sa o duc, testele nu sunt concludente scratch mai stam pana la anu' deci...(cand sper io sa nu mai apara defel Evil or Very Mad )
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Joi Mai 24, 2012 10:10 am

Andre, sa te tina naravul! Smile

Syrre, pai daca tot mananci, macar sa savurezi, nu?? Cu atat mai mult cu cat dupa aceea iar te mobilizezi! Smile
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Mai 24, 2012 10:19 am

mira a scris:dupa descriere pare aceeasi chestie ca la Iulia, ii apare in fiecare primavara, se scarpina ydravan, dispar, apar. toamna mai tarziu si iarna nu are nimic. eu nu ma gandesc la alergie de contact, ci mai degraba ceva din aer. alergia la contact ar trebui sa o faca tot anul, nu doar primavara, cand alergiile la toate nebuniile gasite in aer sunt in floare.

tie ti-a zis dr alergolog ca e alergie la contact? mie, cand am sunat cel mai recomandat alergolog din bihor sa ma programez mi-.a zis ca pana la 3 ani nu are rost sa o duc, testele nu sunt concludente scratch mai stam pana la anu' deci...(cand sper io sa nu mai apara defel Evil or Very Mad )
ea nu se scarpina deloc...i-au aparut pe spate [prima data, intre omoplati...apoi pe piept....i-au trecut cele de pe spate si piept dar i-au "coborat". Sunt niste bubitze mici mici, care pediatru a zis ca seamana cu eruptia scarlatinoasa dar nu e scarlatina ptr ca nu prezinta nici un alt simpton(febra, ganglioni umflati, puroi pe amigdalite etc).
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Joi Mai 24, 2012 12:25 pm

Si lucas are pe piept tot asa bubite mici mici eu am pus pe seama caldurii acum nu stiu ce sa zic ca vad ca persista ma gandeam tot la o alergie.
Dau si eu raportu pana acum:dimineata iaurt capsuni +3 covrigeo tarate si seminte eco,la 12 niste branza cu stafide ca simteam nevoia de dulce again(ne luptam cu o masea si nu doarme bine deloc pruncu:D si nici eu)si acum 1 baton slabit si o cana de ceai verde cu goji.Aseara au venit nasii in vizita si mi am luat o salata cu pui in timp ce ei mancau tiramisu Very Happy Rolling Eyes Evil or Very Mad Mad

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Mai 24, 2012 1:15 pm

bubitele de la caldura sunt altfel...si maya face
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 24, 2012 3:34 pm

eu nu stiu ce se intampla cu lumea asta...unde intorci capul auzi numai de alergii si boli necunoscute SadSadSad La inceput faceam misto de nemti ca sunt ipohondrii si inventeaza tot felul de alergii, dar se pare ca 'e ceva in aer' Sad

si aici se spune ca testele de alergie nu se fac inainte de 3 ani, dar exista medici naturalisti care fac teste la saliva si isi pot da seama daca corpul reactioneaza rau la ceva si la ce...

sanatate multa la toti piticii!!!

PS: @Syre: dintele lui Rick e inca in gurita, se mai clatina un pic, dar are toate sansele sa ramana acolo (asa stramb cum este Very Happy), gingia s-a refacut...acum mai tre sa se intareasca la loc Smile
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Vin Mai 25, 2012 7:57 am

nu-i fac teste de alergie....sper sa nu fie cazul.....nici nu m-am gandit la asta
bubitze de la caldura si ea face, dar sunt altfel...nu se simt la palpare si nu sunt asa de rosii(seamana cu niste cosulete mici mici, cu cap albicios cat un varf de ac)

eu...tot pe baricade...am mai inceput sa mananc si de SB2...ca sa mai variez..dar tot fara carbo si dulce
pe cantar nu m-am mai pus...Very Happy sper sa am o surpriza placuta cand o voi face, desi zilele astea astept 'acea perioada' in care retin licchide...poate astept sa imi treaca si ma cantartesc atunci Cool
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Vin Mai 25, 2012 9:25 am

Se slabeste si la SB2 Syre, dar asta o sti deja ;-)
Sigur o sa ai o surpriza placuta dupa ce trece perioada aceea 
Si la mine tre sa vina acea perioada, probabil asta e motivul pt care aseara era cat pe ce sa ma infig intr-o ciocolata Very Happy Nu stiu nici eu cum am reusit sa ma abtin(de fapt stiu,m-am spalat pe dinti:D), dar inca ma gandesc la ea….

Ce se intampla cu restul trupei? Haideti la raport fetelor;)!

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Mai 25, 2012 10:12 am

Salutare, iar vine wk-ul, nu stiu daca sa ma bucur sau ba Razz
eu tot incuiata sunt,la mic dejun am papat 3 caise bio si-o cafea espresso,noh si-un pahar de apa.. apoi nu stiu ce am facut in baie si am vazut cantarul, am zis sa urc de curiozitate,oricum cu MD la bord nu e relevant dar asa..si surpriza aveam 62,4 normal imbracata in tricou si pantaloni scurti..deci ceva ceva s-a miscat, nu mult dar poate am vreo 62 la piele goala si em jejum Smile ma imbat si eu singura cu apa rece hahaha
deseara mergem la resto,dar nu-mi fac probleme ca e papa pe baza de vita, restaurant brazilian, s voi mancat "espeto tropical" mm vita moale cu ananas pe gratar, un fel de frigarui..la dulciuri sunt slabi, asa ca nu-mi fac probleme Smile
ieri am mancat si-o inghetata, aveam o pofta nebuna de dulce si am zis asta e..am halit-o , vorba lui syre savurand-o Laughing
luni,marti,miercuri numai salate si fructe am mancat si nu inteleg de ce nu-mi revin Rolling Eyes cred ca voi trece pe la plafar sa cumpar ceva supliment de fibre, am mai luat ceva asemanator si era bine dar doar cat le luam,dupa ce terminam cutia o luam din nou cu "incuiatul" Sad
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Vin Mai 25, 2012 10:42 am

hello,
Si eu inainte de chestie acumulez apa multa peste 1 kg si ma simt pufoasa:Dnu ca nu as fi!
Azi cantaru arata 60 da nu mi fac sperante ca oscileaza:D
Dimineata iaurt cu pere,La 12 piept de pui la gratar cu ceva paine,acum un ceai si un baton. cyclops

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 25, 2012 10:47 am

tatia_p a scris:Salutare, iar vine wk-ul, nu stiu daca sa ma bucur sau ba Razz
eu tot incuiata sunt,la mic dejun am papat 3 caise bio si-o cafea espresso,noh si-un pahar de apa.. apoi nu stiu ce am facut in baie si am vazut cantarul, am zis sa urc de curiozitate,oricum cu MD la bord nu e relevant dar asa..si surpriza aveam 62,4 normal imbracata in tricou si pantaloni scurti..deci ceva ceva s-a miscat, nu mult dar poate am vreo 62 la piele goala si em jejum Smile ma imbat si eu singura cu apa rece hahaha
deseara mergem la resto,dar nu-mi fac probleme ca e papa pe baza de vita, restaurant brazilian, s voi mancat "espeto tropical" mm vita moale cu ananas pe gratar, un fel de frigarui..la dulciuri sunt slabi, asa ca nu-mi fac probleme Smile
ieri am mancat si-o inghetata, aveam o pofta nebuna de dulce si am zis asta e..am halit-o , vorba lui syre savurand-o Laughing
luni,marti,miercuri numai salate si fructe am mancat si nu inteleg de ce nu-mi revin Rolling Eyes cred ca voi trece pe la plafar sa cumpar ceva supliment de fibre, am mai luat ceva asemanator si era bine dar doar cat le luam,dupa ce terminam cutia o luam din nou cu "incuiatul" Sad
idem si la mine, din pacate No
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 25, 2012 10:50 am

aa, io-s incuiata de tot, ca nici ciclul nu mi-a venit, intarzie de 5 zile, azi am facut al doilea test, tot negativ. nici nu mai stric banii pe ele, o sa ma programez la un consult sa vad ce naiba am Suspect

de maine incep zilnic cu seminte de in macinate in lapte vegetal, ca nu mi-am facut de mult, poate ma ajuta asa. What a Face
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Vin Mai 25, 2012 10:52 am

Mira poate i bebe I love you mie mai imi intarzie si cate 8-9 zile Very Happy

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 25, 2012 12:06 pm

kid_kid a scris:Mira poate i bebe I love you mie mai imi intarzie si cate 8-9 zile Very Happy
si chiar asa sa se ascunda, 2 teste negative, din care unul la 5 zile intarziere? hmmm Laughing
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Vin Mai 25, 2012 2:32 pm

Bravo fetelor, imi place ca va tineti de treaba Smile
Tatia, papa cu grija in weekend si ai sa vezi ca scazi sub 62 Smile
Kid, idem, acus ajungi la 59,xx

Mira, o fi bebe, si la mine a iesit negativ la o saptamana intarziere si totusi inca 5 zile mai tarziu mi-a iesit pozitiv Very Happy Poate de-aia oi fi avanda si poftele astea plus faptul ca esti slabita...Hmm WinkWinkWink

Andradaaaa, ce faci cuscra, pe unde umbli Very Happy? Tu mai lipsesti de la raport Razz

Imi place ca cum va invoc la raport, cum apareti pe-aici, parca ar fi telepatie Wink
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 25, 2012 2:41 pm

Ce-o fi, o fi. Am incercat sa-mi dau seama de semne. Prima data nu mi-am dat ca au fost f discrete, plus ca nu ma gandeam...doar mi se parea ca....arat altfel Laughing Acum ma tot uit in oglinda, ma analizez, nimic Laughing Plus ca eram mai sensibila la sani, acum nu. Nu sensibilitate la miros, de niciun feş. Si ar mai fi o treaba, dupa 7 zile de la conceptie cam toate testele astea mai noi iti arata. Apoi dasca-s gravida ar fi trebuit sa se intample acum vreo 3 saptamani Very Happy Mira-m-as sa nu arate la atata timp cyclops


Astazi l-am pus pe Andrei sa citeasca rezultatul, ca-mi era inima in gat clown

Desi sunt perfect constienta, probabil ca sa mai apara al doilea copil asa ar trebui sa se intample, cu voia cred ca mi.-e prea groaza Very Happy De fapt la amandoi. Practic, le luam pe toate cum le primim, daca ii sa fie, apoi sa fie Smile Cred ca mai speriata am fost de posibilitate cand am ramas cu Iulia...de fapt ce vorbesc, eram gata cu nervii lol! Acum le iau pe toate cum vin, nu mai sunt speriata ca de bombe de copil mic Very Happy
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Vin Mai 25, 2012 3:25 pm

lipsesc la raport ca nu ma lasa ciocolata in cantitati industriale sa dau raportul.. Sad( Tocmai ce am terminat de copt o tura de clatite.. tot cu ciocolata .. Sad(

Mira.. hihihi m-ai facut sa rad si sa-mi amintesc ca eu aproape am facut atac de panica cand mi-a iesit testul pozitiv Smile)))))))))))) A fost mirific totul insa nu mai vreau, cel putin nu acum.. poate peste cativa ani cand o sa ies din faza asta egoista Smile))


Harnicutelor, sunteti minunate, va citesc zilnic insa nu scriu ( in genereal pt ca am mainile pline cu ceva pacatos de mancare ) Smile)))))
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Sam Mai 26, 2012 7:18 am

Feteleeeeee, 62 kg, nu-mi vine sa cred!!!!
N-am mai cantarit atat de un an de zile Smile pe vremea cand eram in spital cu Rick din cauza plamanilor Sad
Cred ca de luni ma apuc de sport ca nu-mi place deloc cum arat...daca as fi slabit prin sport as fi aratat traznet la 62 de kg, asa...nu-s multumita deloc Sad

Va pupic si sa aveti un weekend dieteticos ;-)
Noi avem liber pana marti, deci..weekend mai lung= tentatii mai mari Rolling Eyes
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Sam Mai 26, 2012 8:00 am

Dar nu e tarziu sa te apuci de sport nici cand termini cu dieta, zic eu. tot mai motivata esti stiind ca sunt kg mai putine, iar apoi, facand sport, chiar d enu ma slabesti mare lucru, te kodelezi si e suficient Smile

Si eu ma uit la mine si-mi zic ca de-as face nitel sport, doar nitel, nu tot cu cur-n masina la scoala, ca trrebuie s-o duc pe Iulia, apoi tot prin casa, ca prea rar ies eu in parc, din lipsa de timp, as arata chiar trasnet geek Dar asa... ce conditie nene...o iau toate la vala Smile) In curand o sa uit ca am avut fund geek

Am zis ca ma apuc din vara de aerobic, pe mine ma modeleaza foarte fain si nu slabesc deloc cand fac, probabbil pentru ca pun masa musculara Smile
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Sam Mai 26, 2012 10:51 am

Mira esti norocoasa totusi mie imi place cum arati,eu pe fond de stres ma ingras .De sport nu am timp ca stau cu lucas non stop si pur si simplu daca incerc sa fac un abdomen e calare pe mine si la fel cu gatitu tot ce fac e pe rapid ca trage de mine mananc doar cand doarme el.
Andre stiu ce zici cu kg si eu la 60 ma simt mai pufoasa ca altadata oricum felicitari ptr pragu atins!
Raport :dimineata un patratel din fructe confiate cam cat degetu mic la 12 o felie de paine cu o pulpa la rotisor si acum un baton si o cana ceai verde! I love you aseara am mancat un covrig Sad Rolling Eyes Mad Evil or Very Mad

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Dum Mai 27, 2012 10:28 am

Andre, suuuuper, bravoooo mami!!!!!!
trebuie sa ma tin tare ca uite m-ai intrecut Very Happy
si eu zic ca altfel arata corpul cu putin sport de cat fara Sad , nu stiu de ce sunt asa lenesa cand e vorba de sport Surprised
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Dum Mai 27, 2012 10:30 am

mira, ce noutati mai ai?
si eu zic ca poate te-ai dereglat de la oboseala/stres..
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Dum Mai 27, 2012 10:45 am

tot fara urma de ciclu. dar cred ca am descoperit cauza. a supt iulia mai des in ultima vreme, ieri am descoperit de ce, are colturile iesite de la al doilea rand de masele jos. s-a secretat mai multa prolactina care inhiba formarea hormonilor menstruali. nici nu mai irosesc banii pe teste Smile) am vorbit cu mamicile dintr-un grup de pe FB si am aflat ca multe dintre ele au trecut prin astfel de derglari in perioadele de supt mai des, mai ales la copii mai mari care rarisera suptul si apoi l-au indesit dintr-odata.
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 11 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum