Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnal de dieta si sport

+6
kid_kid
mira
syrenne
andrada
tatia_p
Andre
10 participanți

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mier Apr 11, 2012 7:46 am

Am fost singura, acum nu mai sunt , s-a intors Casi de 2 zile Smile Dar aseara am vb cu Casi si mi-a promis ca 2 luni v-a fi acasa pe ora 18.00 ca sa merg la sala Smile)Dupaceea nu va mai putea, ca incepe sezonul Smile

Iubita, daca te hotarasti sa-ti iei coloranti la bucata, sa-mi spui ca sa-ti spun care sunt culorile cele mai faine Razz

Nu ma intorc anul asta, o sa intru in somaj, sper sa reusim sa rezolvam Smile
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Apr 11, 2012 7:52 am

ce fain!!!ma bucur pt tine si pt voi!!! Cred ca a avut un soc cand te-a vazut asa slabutza ;-)
(pozeeeee!!!)
Ria cum a reactionat cand l-a vazut?

Ar fi fain daca mi-ai putea da un sfat ce culori sunt mai faine, parintii mei tocmai se afla in Buzau pt o saptamana si ma gandeam sa o trimit pe mama cu listuta si sa-mi cumpere ce culori ma hotarasc+ 10 carioci alimentare (5 roni/bucata)+ pasta aurie + argintie...
Ai mei vin la inceputul lui mai la noi pt ca au-pair-ul vrea sa plece (4 luni inainte de terminarea contractului pt ca se pare ca s-a indragostit de Craciun cand a fost in vacanta Very Happy ) si ar putea sa-mi aduca ei culorile :-)

Eu am iesit azi la alergat...30 minute cu chiu cu vai, ca de fiecare data dupa o pauza de 2 luni Very Happy dar macar e un inceput....Pana la sf anului trebuie sa-mi ating tzelul, nu se poate altfel ;-) incet si sigur...
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Apr 11, 2012 7:56 am

feteloooooor.....dieta inainte de sarbatori?Very Happy:twisted:
dupa Paste, si eu vin aici...ma primiti? De cand amm zis ca ma apuc de dieta, acume momentul si sa trec la fapte:D
andre, ca nu am citit din urma, ce mai tii? SB?
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Apr 11, 2012 8:02 am

Syreeee, ce intrebare, clar ca te primim, chiar te rugam sa ni te alaturi, poate-poate reusim sa facem ceva impreuna :-)
Eu nu tin nimic la ora actuala, am incercat de cateva ori SB care a avut intotdeauna efecte imediate, corpul meu reactioneaza bine DACA am ambitie....Problema e creierul Very Happy si faptul ca dupa fiecare dieta a urmat cate un concediu in care m-am ingrasat inapoi (dar macar nu mai mult decat aveam inainte de SB, ceea ce mi s-a parut super la dieta asta pt ca la altele efectul yoyo e mai mare Very Happy)
Asa ca deocamdata vreau sa ma apuc incet-incet de sport si sa mananc cu grija...

...Eu am sarbatorit Pastele saptamana trecuta, asa ca la mine nu mai e pericol saptamana asta...
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Apr 11, 2012 8:17 am

eu nu stiu nici acum ce voi tine. Poate SB...poate nu. Inca imi e greu sa ma decid ce imi voi lua la birou daca voi incepe SB. La birou nu am frigider sau cuptor cu microunde, deci nu pot tine sau incalzi mancarea. Asa ca, inca e un mare semn de intrebare. Sport nu am cand sa fac - ma trezesc la 6.30 dimi si ajung acasa pe la 19.30 seara, cand Maya e 'calare' pe mine silent Asa ca....inca nu stiu
POate veniti voi fetelor cu vreo sugestie:D Ma gandeam la dieta disociata, mi-ar fi cel mai usor cu ea, dar hmm..... Question Question Question Question Question Question
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Apr 11, 2012 8:48 am

Bafta fetelor la devenit modele! Smile

Syre, cu asa program e clar ca-ti trebuie energie multa, multa. Poate ca disociata, desi da rezultate (discutabil cat tine rezultatul dupa), n-ar fi potrivita tocmai ca pe cand vii seara acasa, dupa ce ai mancat aceeasi mancare, esti sleita de puteri, iar Ria te ia de proaspata.

Crezi ca daca te-ai apuca sa notezi tot ce mananci, sa limitezi ce nu e tocmai bun si sa sporesti salatele si fructele te-ar ajuta? Zic in ideea ca avand un copil mic iti trebuie de toate, nu sa te abtii de la prea multe. Zic, ca nu mai stiu cum ti-.e mai simplu tie Smile

Disociata pe mese, acum ma gandesc, cred ca ar fi mult mai usor de tinut si imposibil sa nu dea niciun rezultat Smile

mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Apr 11, 2012 9:06 am

mira, disociata pe mese am mai tinut(ianinte de nunta) cand vroiam talia un pic mai subtire Embarassed Cool
a tinut atunci......trebuie sa imi aleg o dieta care sa se potriveasca si 'stilului de viata'. Nu vreau sa ma 'infometez' la birou si cand ajung acasa sa "rup frigiderul". Salate si fructe ar fi ideal(in cursul zilei), si masa de seara sa fie ceva mai consistenta. Masa de pranz ar trebui sa fie cea mai consistenta sau cea de dimineata, dar nu pot sa mananc asa de dimi si la pranz nu am unde sa "imi gatesc"(orice as alege sa mananc in afara de fructe)...si sa mananc zilnic salate din comert nu pot......
daaaaaaaar, "ma fac eu mare" si imi iau ambitia in buzunar sa o fac si pe asta Smile
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Apr 11, 2012 9:29 am

In mod clar nu poti trai doar cu salate si fructe la birou, peste zi. Include, zilnic, seminte, alune, nuci, fa-ti de acasa si du-ti pentru pranz (un sandvis cu paine integrala, branza, castraveti, nuci, spanac/salata, sfecla coapta, avocado etc etc in fucntie de preferinta si macar de 2 ori pe saptamana ai pranzul asigurat. Alta data iti faci sa zicem seara drob de legume la cuptor cu ceva carne slaba eventual sau peste si iese foarte gustos, alaturi de un sos cat mai light. Am mancat recent, mi-a placut mult. Chiftele din orez cu diverse legume mi-am mai facut si mi-au palcut mult (tot cu ceva sos usor, il pui fara probleme in caserole din alea mici de plastic si n-ai treaba apoi Very Happy

Daca vrei, cand mai fac "ciudatenii" indicate la silueta mai notez aici, ca si eu fac mancare tocmai in ideea de a putea lua si la scoala, nu pt silueta (din pacate sunt mai jos decat mi-ar placea) cat pt ca sa nu cumpar prea des mancare fiindca nu gasesc la scoala decat porcarii. Evil or Very Mad
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Apr 11, 2012 9:33 am

uite ceva consistent, calorios, dar si sanatos, numai bun sa tina de foame si sa-ti dea energie peste zi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

il faci o data si ai in frigider mai multe zile, ca atare te scoti cu 2-3 mese dintr-o spatamana Smile
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Apr 11, 2012 10:30 am

merci ptr sfaturi...cand tineam SB chiar asta faceam: drob de legume(ciiuperci, spanac, piept de pui - variam cat mai des), alteori peste la steamer(dar asta cam miroase - desi alegeam tot pastrav,, salau etc), gratar de piept de pui etc etc. trebuie sa ma mobilizez si sa ma conving ca pot asta, ca imi fac timp sa gatesc. Seminte oricum am(si folosesc + cereale integrale) - le cumpar de pe un site, ii plac Mayei de moare: seminte de dovleac, foalrea soarelui, migdale, nuci....toate astea mananca aproape zilnic
Rabdare si ambitie, imi trebuie
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Apr 11, 2012 12:06 pm

syrenne a scris:merci ptr sfaturi...cand tineam SB chiar asta faceam: drob de legume(ciiuperci, spanac, piept de pui - variam cat mai des), alteori peste la steamer(dar asta cam miroase - desi alegeam tot pastrav,, salau etc), gratar de piept de pui etc etc. trebuie sa ma mobilizez si sa ma conving ca pot asta, ca imi fac timp sa gatesc. Seminte oricum am(si folosesc + cereale integrale) - le cumpar de pe un site, ii plac Mayei de moare: seminte de dovleac, foalrea soarelui, migdale, nuci....toate astea mananca aproape zilnic
Rabdare si ambitie, imi trebuie
No, io zic ca esti pe drumul el bun, teoria o stii perfect, rabdarea e in constructie, da-i bice! cheers

Iulia e moarta dupa caju. si migdale, nuci, sem,inte, dar am impresia ca ii place caju fiindca e moale fata de celelalte, mult mai usor de mestecat Smile
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Vin Apr 13, 2012 9:19 am

Syre, iubita fa-ti tu un plan alimentar bazat pe ce-ti place si ce poti manca atunci cand nu esti acasa Smile

Andre, Mira :X :X
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Vin Apr 13, 2012 11:42 am

Andradaaa, mi-am comandat culori alimentare :-) Am gasit un site nemtzesc (varianta nemtzeasca a unui site din Olanda de fapt), sunt mult mai scumpe ca in USA, dar cum nu am pe nimeni acolo pe adresa caruia as putea comanda a ramas numai posibilitatea asta :-)

Mi-am luat un set de 6 culori electrice si un Americolor Student kit de 12 culori plus un Plunger cutter blossom set sa fac floricele :-) Plus ca am trimis-o pe mama la sweetexpert in Buzau sa-mi ia auriu, argintiu si carioci alimentare :-) suficient pt inceput :-)
Sa vedem acum la ce tort ma hotarasc pt baietii mei :-):-)

Ce faci? Cum merge dieta? Tine-ne la curent :-)
Eu am alergat a doua oara, ceva mai bine ca prima oara, sper sa-mi revin incet-incet :-)

Tatia, pe unde esti??????????????????
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Apr 13, 2012 6:24 pm

Prezent,prezent Very Happy , nah eu am vazut ca s-a asezat linistea pe aici asa ca n-am mai deschis forumul iar notificari n-am primit.
ce sa zic ma mentin, chiar m-am mirat f f tare azi cand m-am urcat pe cantar de curiozitate si am vazut 63.3, eram ferm convinsa ca am undeva la 64-65 pt ca n-am tinut nimic, am mancat normal chiar spre caloric(fidea cu lapte,mamaliguta.. Embarassed ).. ma bucur ca m-am mentinut astea 2 sapt., mai am un hop si gata! am tinut pastele sapt. trecuta dar il tin si pe al meu, nu ma lasa sufletul, desi cu papa muuult mai putina dar totusi voi face o pasca cu branza dulce,friptura de miel,oua rosii si vin rosu Razz ..apoi ziua mea si gataaaaa, la dieta cu mine Laughing . Daca nu ajung la 58 macar la 60 sa ma vad si sa reusesc sa ma mentin(asa de greu mi se pare acuma Neutral ) as fi happy.
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Apr 17, 2012 11:21 am

Feteleee, gata, la treaba cu noi, acum au trecut si sarbatorile ;-)

Cum ati sarbatorit? ce v-a adus iepurasul ;-)?

Pupici si va astept aici, pe front :-)
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mier Apr 18, 2012 12:57 pm

Gata, ne punem pe treaba?? Io de 2 zile mananc comulsiv.. nush ce am .. deci numa` bine ca poate ma certati voi si reusesc sa ma opresc Smile)

Si reusisem sa "implinesc" 10 kg pierdute in 6 luni Sad( sper ca nu am pus prea mult zilele astea Sad(

Eu vreau sa incep iar cu sb 1 vre-o 2 saptamani ca demult n-am mai reusit sa tin .. poate mai reglez pofta de dulce ..

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mier Apr 18, 2012 12:58 pm

Tatia, la multi ani iubita!!1 Acum chiar ca nu mai ai motiv de evitat dieta Smile))))))))))))))))))))))
Hai te asteptam cu drag!!
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Apr 19, 2012 6:41 am

Asa Andrada, motivatie, motivatie :-)

Eu m-am cumintit, am 2 saptamani cu mult sport, fara dulciuri,fara paine si fara cartofi si....cantarul a inceput sa o ia in jos :-) Si daca dau 200g pe saptamana, important e sa ma tin de sport si sa nu ma intorc la slabiciunea mea- ciocolata Very Happy

Tatia, Syre, voi cum stati cu dieta/ motivatia?

Haideti fetelor, inca un hop si gata, apoi ne mentinem slabute si frumoase Very Happy
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Joi Apr 19, 2012 8:58 am

`Wow super Andre!!!
Ok eu azi ziua 1!! Sper sa n-o buctez... la sala inca nu ma intorc ca vreau sa vb cu dr despre operatie. zilele astea si pana nu stiu ce si cum nu-mi fac abonament Smile)

Buuuunnnn ne vedem diseara pt un raport al zilei.. sper ca macar de rusine sa ma tin de treaba Smile))))
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Joi Apr 19, 2012 10:43 am

pfff so pierdut ditamai postarea.... Sad((

Deci poze sock inainte si dupa !!!!

deci, acum fix un an..

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]

Si acum fix o ora..

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Apr 19, 2012 12:30 pm

uuuuuu.....cine arata super super bine acum? Bv fata...si felicitari cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Apr 19, 2012 12:41 pm

OMG!!!!!Andrada arati BESTIAL!!!!!!!!!!!!Apuca-te de sport si lasa prostiile cu dieta, arati super bine!!!!
Oau, de-as mai ajunge si eu vreodata asa Razz Razz

Pupici si ne-auzim :-)
Eu nu vin cu raportzelul pt ca mananc normal, dupa cum ziceam, dar fara dulciuri, paine si cartofi...
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Joi Apr 19, 2012 1:23 pm

aoleu, ce schimbare radicala!!! io creca tu te uiti la pozele alea vechi, de tot mai vrei sa slabesti, altfel zau de mai ai nevoie!!! dupa mine ar fi pacat sa nu te mentii asa ca acum, sa fii mai slaba...dar e alegerea ta Smile
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Joi Apr 19, 2012 3:36 pm

Salutare fetele, eu inca nu-s pe baricade...sotul e in concediu sapt. asta, cheful e sambata Razz asa ca abia de luni ma apuc de treaba, pana ieri am fost plecati in mini-vacanta, totul a fost super frumos Very Happy
bafta voua si de luni ma alatur!

andrada wow ce schimbare, bravooo mami Very Happy , si eu zic ca doar niste miscare pt tonifiere, nu ai nevoie de diete!
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Joi Apr 19, 2012 8:16 pm

multumesc fetelor! si pt ca m-ati incurajat asa frumos azi am papat: prajituri, supa, dublu cheeseburger+ cartofi prajiti+ fanta, apoi Pizza+ coca cola... Razz))))))))))))))))))))))))))

wow m-am intrecut pe mine insami Smile)))))))

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 3 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum