Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copiii nostri - viitorul lor tine de noi!

In jos

Copiii nostri - viitorul lor tine de noi! Empty Copiii nostri - viitorul lor tine de noi!

Mesaj Scris de eliza Mar Noi 08, 2011 5:16 pm

Se pare ca azi am idei muuuulte, ce nu imi dau pace, mai ales ca Samira mea e la nanica; azi chiar a dormit nespus de bine. Dar sper sa nu imi faca figuri la noapte Razz Razz .

In fine, nu vreau sa fiu off topic, asa ca incep cu titlul: Copiii nostri - viitorul lor.

Ce inseamna asta? Inseamna ca NOI suntem parinti. Si pentru ca suntem parinti, suntem fericiti.
Fiecare din noi incearca sa isi educe copilul dupa propriile idei, dupa propriile teluri, si dupa propriul sau caracter.

Cu siguranta ca, fiecare din noi, isi doreste ca piticul lui sa aiba un caracter placut, sa fie un om recunoscut de altii. Si nu prin felul cum se prezinta, adica haine, bijuterii, bani etc, ci prin caracterul sau. Prin felul sau de a fi. Prin personalitatea sa.

Si pentru aceste lucruri, NOI, le suntem exemplul. Noi ii educam, noi ii indrumam ca apoi, sa se descurce ei singuri. Pe cont propriu.

Desi fiica mea este mica, ma gandesc din timp la aceste aspecte. Pentru ca timpul trece si eu vreau sa fac ceva pentru ea. Vreau sa investesc in viitorul ei. Vreau sa fiu capabila pentru a-i da o educatie buna, pentru a fi recunoscuta in societate.

Asadar, ce parere aveti despre viitorul copiilor vostri? Cum ii vedeti? Ce meserii v-ati dori pentru ei? O sa va apartina decizia in alegerea meseriei sau ii veti lasa pe ei? Le veti da exemple? Spre ce activitati extra scolare ii veti indruma? Sunteti de acord cu ele? Ei spre ce se indreapta?

Va astept la cat mai multe discutii despre viitorul copiilor nostrii - pentru ca, daca copiii nostri vor fi fericiti - cu siguranta, si cei din jurul lor se vor bucura alaturi de ei!



eliza
Junior
Junior

Mesaje : 420
Puncte : 447
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 39
Localizare : o lume minunata

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum