Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dieta,regim si combinatii sanatoase

+5
gabiveve
DanaK
andrada
eliza
tatia_p
9 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Lun Noi 07, 2011 10:53 am

Fetelor care tineti dieta sau regim sanatos va invit sa vorbim aici si sa ne sfatuim in legatura cu slabitul.
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de eliza Lun Noi 07, 2011 12:31 pm

eu "m-am trezit" cu 4 kg lipsa cand am ajuns din spital acasa Smile)

si nici ca mai vreau sa slabesc. nici gand. raman asa ca e perfect ptr mine

bafta celor care tin dieta!

tatia, pupacim printesica iubita!!! :*

eliza
Junior
Junior

Mesaje : 420
Puncte : 447
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 39
Localizare : o lume minunata

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Lun Noi 07, 2011 12:33 pm

elize, super ca n-ai treaba cu kilele, esti norocoasa Very Happy
nici eu n-am avut treaba dupa nastere doar ca m-am ingrasat pe timpul alaptarii, apoi mi-am revenit si vara asta iar am pus cateva kile... nu-s multe dar ma seaca si deja am scapat de 1.7, mai am vreo 3 si-s gata scapata de ele...apoi cel mai greu vine, mentinerea Rolling Eyes
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de eliza Lun Noi 07, 2011 12:36 pm

si eu alaptez;

sincer de cand ma stiu sunt o schiloada inraita, acum mai am si eu forma, sunt un pic mai plinutza si deh; sotul isi bate joc de mine ca doar na...asa e el!!!

multa bafta la dat jos kg, am auzit ca o buna dieta este cea a lu' monti; dar inainte de asta, iti trebuie vointa!!!

eliza
Junior
Junior

Mesaje : 420
Puncte : 447
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 39
Localizare : o lume minunata

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Lun Noi 07, 2011 2:00 pm

Hehehehhheee,, si eu m-am ingrasat rau in timpul alaptarii.. asta este, merita puiutii nostri Smile)

Tatia, am citit ca ai inceput Dunkan, succes Smile)

Si eu am cam buctat-o in ultimul timp ca am inceput sa mananc cam de toate dar cantitati mici si nu dupa ora 18 si incet incet am inceput sa mananc si cate un pic de paine, panettone, galuste, cate un foetaj etc.. ba chiar m-am trezit ca mai bagam cate ceva si asa mai pe inserat ( norocul ca nu am pus pe mine. dar nici n-am slabit)... Asa ca de azi gata!! Sunt cuminte si cred ca trec iar la South Beach ca imi place tare mult in plus chiar mi se potriveste, citeam week-endul trecut cartea cu dieta celor 4 grupe sanguine si la grupa mea O, se potrivesc dietele bogate in proteine si sarace in carbohidrati... m-am socat deci, absolut tot ce scria la grupa mea mi s-a potrivit, inclusiv , intoleranta la lactoza, hipotiroidismul si aversiunea fata de cafea, de parca dr ce a scris cartea m-a studiat pe mine la grupa sanguina O... Oricum asta mi-a intarit ideea ca South beach este dieta ideala pt mine Smile)

Apropo eu am inceput sportul de o saptamana si ma simt extraordinar de bine.. Fac aerobic 3 ori/sapt si aparate 4 ori/sapt. Deci doar Duminica ma odihnesc Smile)

Haideti fetelor la dieta !!
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de eliza Lun Noi 07, 2011 2:08 pm

ANDRA, miscarea e foarte sanatoasa si uite eu, indifernet daca vreau sa slabesc sau nu...fac miscare...pt ca miscarea e pt toata lumea...

bafta tuturor la slabit!!

eliza
Junior
Junior

Mesaje : 420
Puncte : 447
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/11/2011
Varsta : 39
Localizare : o lume minunata

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Lun Noi 07, 2011 3:04 pm

Andrada, super ca te-ai apucat de sport, este cel mai sanatos, bravoooo flower
aici am deschis sa vrb despre orice dieta,sfaturi de mentinere si combinatii corecte... ca mie mi-a casunat dukan, asta nu inseamna ca trebuie sa vrb numai despre dieta asta!
eu la capitolul sport sunt in plop si plopul in aer, offf de cand ma stiu nu eram sportiva ci o lenesa cand era vrb de gimnastica Embarassed .
maine merg la un centru de remodelare corporala, sa ma vada si sa-mi spun ce tratament am nevoie..au acuma oferte faine de tot pt sfarsit de an si profit si eu de asta, in plus cum sunt client nou beneficiez de analiza corporala si 3 tratamente gratis, 1 facial si 2 corporale... apoi am bonuri de oferta de la bomba unde pun benzina, mi se aduna puncte si deja am peste 2.000 puncte, schimb 100 puncte + 10€ si pot face 3 tratamente corporale, eu zic ca e o nimica toata pe langa ce preturi piperate sunt normal... sper ca tinand dieta si cu ajutorul tratamentelor sa ma vad si eu multumita odata Very Happy
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 09, 2011 2:03 pm

Tatia, atatea cate sunt e bine sa le faci, eu am facut electro si vacuum si am vazut sincer rezultate, insa e prea scump sa faci tot timpul ca oricum e clar ca nu fac ce promit ( ma refer slabiri miraculoase si semnificative insa tonifiaza destul de ok) Smile)

Uite, ma gandeam sa postez aici despre combinatia ideala de sport pt slabire si alte cateva trucuri care sunt sigura ca ajuta Razz

pun link-ul ...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am vazut la dr Oz despre alimente care stimuleaza metabolismul ( metabolism care scade odata cu dietele repetate)
Piperul chayenne
Scortisoara
Usturoiul
Ghimbirul

Eu mi-am propus sa incerc cu scortiosara ( zilnic 1 lingurita), nu de alta dar pieprul in cantitati mari ar putea crea prl la stomac Smile

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mier Noi 09, 2011 2:12 pm

Andrada, merci pt informatii Very Happy . Si eu am citit despre scortisoara ca ajuta la arderi, un timp am folosit apoi am uitat si uite asa trece timpul... ca sa fie cu rezultate trebuie consumata constant nu ca si mine 1-2 sapt. si apoi pauza 2-3 luni Laughing .
sambata merg la salon, sa vad ce si cum..abia astept Very Happy sper sa nu vin dezamagita de acolo..mai ales ca au acuma inca o oferta cu 40€ 24 tratamente, 2 corporale si 1 facial pe sesiune, de 2 ori pe sapt. timp de 4 sapt.,... e ieftin dar sper sa nu fie reclama doar ca sa faca sa mearga clientul la i si apoi sa le faca spalare cerebrala cu alte si alte ca sa dea exemplu ca ajungi la pretul asta, haaa..sunt patita cu o faza de aceea nu prea cred pana nu ajung sa vad cu ochii mei Razz
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 09, 2011 2:25 pm

Adevarul e ca pt strainatate e destul de accesibil pretul.. eu pt 12 sedinte de electro sau vacuum plateam 50 euro si era ieftin fata de alte locuri..
Posibil ca sedintele sa fie scurte deaceea preturile mici, vazi ca si aici jongleaza saloanele ca nu specifica cat sunt sedintele decat cand mergi acolo sau daca intrebi... marketingul asta e extrem de siret Razz:P
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mier Noi 09, 2011 2:46 pm

Andrada, ba timpul il scriu, 50 min. sedinta! La tine cam cat dura o sedinta?
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 09, 2011 2:50 pm

la mine era 60 min insa 50 min e super !! Cel mai bine e sa mergi acolo si sa vezi, poate ca intradevar nu este nici o smecherie Smile) Acum sunt chiar curioasa, cand zicea-i ca mergi sa te interesezi ?

Merg la dus ca fug la sala desi sunt asa de obosita dupa aerobicul de ieri...
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mier Noi 09, 2011 3:02 pm

Andrada, mi-am facut programare pe sambata la ora 10, a zis ca pot veni si in cursul saptamanii dar nu am cum sa ajung pt ca e in alt oras si mai merg si dupa zmeurica si bla bla.. asa ca sambata n-o sa fiu pe fuga ca-s libera si am timp de purificat tot asa cum trebuie Razz

harnicuto, suuuper, sa ai spor la sala!
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 11, 2011 8:59 am

Smile)) N-am fost asa harnicuta ca n-am prea facut treaba.. adevarul e ca a venit ci CM-ul si asta a avut legatura cu lipsa mea toatala de chef.. sper ca sapt viitoare sa fiu mai serioasa Smile
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Vin Noi 11, 2011 9:03 am

Pic cu pic se aduna Smile , asa ca incet,incet o sa te obisnuiesti si cine stie poate de acuma vei fi o sportiva inraita Laughing
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 11, 2011 9:06 am

ahahahahahah ma indoiesc ... urasc sportul, sunt o lenesa... Smile))
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de DanaK Vin Noi 11, 2011 3:40 pm

si eu , si eu Embarassed

DanaK
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 125
Puncte : 125
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Vin Noi 11, 2011 4:26 pm

uof eu nici numai zic nimica Embarassed

macar voi serviti sala, dar eu nici nu stiu cum arata o sala adevarata Laughing
numai pe acasa ce mai faceam, sau plimbari lungi, sarit coarda..bla bla.. dar ca orice minune tine 3 zile, asa ma tinea si pe mine Smile
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Sam Noi 12, 2011 4:24 pm

Andrada, am fost la salon...pana la urma a fost asa cum ma asteptam, nu-ti dau ei nimica prea gratis Laughing dar nici chiar asa de rau precum ma asteptam... 39€ costa pe luna daca cumpar trimestrial, adica daca platesc 3 luni..daca platesc lunar ma costa 65€ pe luna... in fine, aspectul asta ti l-as spus pt ca am dezbatut si pretul.
cat despre tratament, a fost mai bine de cat credeam Very Happy
au tot felul de tratamente pt fiecare pers. in parte... tipa a zis ca eu nu am nevoie sa slabesc, doar sa localizez grasimea si sa fac drenaj, pt flasicitate(nu stiu daca am tradus bine Rolling Eyes ) .. deci ar fi 50 min tratamentul, 20 cu benzi calde pt topirea grasimii si 30 min masajul linfatic... azi mi-au pus 40 min 1 si 40 altul, a fost simpatica tipa... normal 30/30 ia spus sefa.. dar cum la prima ora nu aveam de cat inca o tipa si nu astepta nimeni dupa loc liber mi-a pus cate 10 min. in plus Very Happy
initial am vrut sa-mi fac abonament trimestrial, as fi iesit mai ieftin.. 117€ pt 3 luni.... dar.. cum nu e in orasul meu si trebuie sa merg in orasul vecin, cred k voi face doar o luna Neutral ...fac 30 km in plus dus-intors!
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de gabiveve Sam Noi 12, 2011 6:43 pm

tatia oricum e ieftin fata de ce gasesti la noi
1 tip de tratament de 12 sedinte e cam 500 lei- deci peste 100 euro
eu am la parterul blocului un salon unde e o sedinta de impachetat cu cafea 50 ron

fa-ti abonament si du-te ca doar e pt tine
gabiveve
gabiveve
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 91
Puncte : 93
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 37

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Lun Noi 14, 2011 11:56 am

asa e Gabi..cel mai avantajos ieseam daca luam abonamentul pe 3 luni, dar uite din mai multe motive voi opta doar pt o luna adica 24 de tratamente imi ies.. asta este desi imi pare rau dar efectiv nu pot consilia totul, daca era in orasul meu era f f bine, dar asa pierd mult timp pe drum,bani de benzina si multe altele.
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Lun Noi 14, 2011 12:09 pm

Deci, vreau sa spun ca eu am raspun aici acum 2 zile.... si acum intru si vad ca nu e postarea... posibil ca eu sa n-o fi postat ??? O fi inceput de Alzheimer???

Tatia, scrisesem, ca oferta lor e foarte faina, doar ca te obiga la 3 luni de abonament ceea ce n-ar fi rau , insa daca spui ca e departe trebuie sa socotesti benzina si timpul, si poate ajungi la concluzia ca poti opta pt un asfel de abonament care sa fie mai scum dar aproape de casa si sa iesi "tot acolo"..

Oricum, sa sti ca sustin in continuare teorica ca-si fac treaba.. uite, un alt exemplu.. eu n-am facut sala de 3 ani cred, ci doar electrostimularea din primavara.. acum am inceput sportul si vreau sa spun ca am niste muschi la picioare de nu-mi vine sa cred.. si nu-i am de la 1 saptamana de aerobic si sala ci ii aveam de la electro iar acum s-au tonifiat foarte repede, asa carne faina "teapana" am pe picioare de numa Smile)

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Lun Noi 14, 2011 12:22 pm

Andrada problema e ca eu stau intr-un oras mic si aici nu am nimica de genul acesta de cat 2 sali de gimnastica 1, cu trainer personalizat care te costa de te usca si a 2 a unde merg cam toti ciobanii, deci din start pica amandoua... unde stau eu, sunt bn localizata intre 2 orase mari, doar ca de data asta se opun pt ca intr-un oras lucrez si in celalalt e salonul, ori iesind de la servici merg s-o iau pe pitica si apoi merg in celalalt capat 30 km de 2-3 ori pe sapt. la sfarsit de luna se aduna, si din pacate nu traim timpuri usoare Crying or Very sad
aveau si in oras unde lucrez eu si aici ar fi fost fain de la birou pana la salon erau in jur de 4-5 km, imi era totul la indemana...dar au inchis anul trecut, deh criza.
asa ca am optat pt o luna care contin 24 tratamente cu 65€ si gata, desi as mai adauga vreo 25-30€ pe benzina consumata in timpul asta, darrrr... atata merit si eu Razz
mie mi-a placut tare mult, si asa bine m-am simtit dupa tratament, corpul relaxat Very Happy
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 18, 2011 11:56 am

Cum stati??

Eu tot cuminte... prea cuminte, socant... cred ca deja m-am obisnuit.. deja cele mai mari pacate ale mele sunt o muscatura de paine intr-o zi sau o bucta de snitel di piept de pui ( prajit, faina) sau chestii din-astea care le consideram dietetice inainte..
Fara sa-mi dau seama am redus mult mancarea si asta ma preocupa... mi-e frica sa nu-mi blochez organismul...
De ex ieri am mancat.. dimineta: seminte de dovleac, 10 arahide si 4 castane
pranz: un bol ( de-al rianei cam 150 ml) de supa cu legume
Seara o buc piept pui ( max 100 gr) cu castravete

Oricum , mananc fara prea multe greseli, fac sport zilnic ( din ce in ce mai bine, ca la inceput de-abia ma miscam) si nu slabesc deloc... Am dat jos un kg la inceput pe care l-am pus inapoi ( probabil sala mi-a tonifiat muschii si asa am luat in greutate) si de-atunci nimic.... oricum am rabdare si nu cedez...

Pozica cu mine la alergat sa vedeti cat m-am subtiat Very Happy insa tot mai am aripioare si colac...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Vin Noi 18, 2011 12:07 pm

wow Andrada Shocked
acuma ne faci in ciuda??? sau mie cel putin mi-e ciuda Laughing
areti super bine mami, felicitariiii flower

eu m-am oprit cu dieta pt ca a inceput postul si sper sa reusesc sa duc pana la capat zilele de luni,miercuri si vineri. Incerc sa pap moderat, dar mancarea de post e cam ingrasacioasa pt mine.
azi merg la salon bounce , imi place , e relaxant!

cred ca papi putin scumpa, vezi sa nu-ti lenevesti metabolismul si apoi sa numai reactioneze Neutral
Eu ieri am mancat cam aiurea, dar aiurea de tot...am o perioada mai proasta si eu deobicei balotez in cazuri din astea, dar acuma m si mir ca-s cuminte pot zice ca ieri a fost prima zi haotica in ultimele 3 sapt.
Azi pap cam asa:
MD 2 clementine
G un mar mic
P o chifla integrala cu pateu vegetal
G- inca nu stiu, dar daca imi va fi foame ori 1 mar, ori o para.. le am la birou pt caz de urgenta Laughing
C 120 gr naut fiert, facut salata cu o ceapa taiata marunt,un castravete, "condimente" adica o lingurita ulei masline extra virgen,2-3 stropi otet si sare dupa gust.
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum