Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnal de dieta si sport

+6
kid_kid
mira
syrenne
andrada
tatia_p
Andre
10 participanți

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 18, 2012 11:21 am

semintele de in, nemacinate, au efect redus, la unii nul (la mine sigur niciun efect, pe testate)
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Vin Mai 18, 2012 11:26 am

mira a scris:semintele de in, nemacinate, au efect redus, la unii nul (la mine sigur niciun efect, pe testate)
nici nu am stiut ca se gasesc si macinate Embarassed
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Vin Mai 18, 2012 11:27 am

hello fetelor,
Dau si eu raportul:un iaurt -dimineata,varza calita cu 2 felii de paine integrala cu seminte pe la 12,un baton slabit si o cana de ceai verde.
Sper sa se duca odata kg astea ca nu mai tine! I love you

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Vin Mai 18, 2012 11:32 am

syrenne a scris:
mira a scris:semintele de in, nemacinate, au efect redus, la unii nul (la mine sigur niciun efect, pe testate)
nici nu am stiut ca se gasesc si macinate Embarassed
parca am vazut si macinate, eu le fac in robot cand mai am chef sa pun in paine. din cate stiu daca sunt ambalate macinate isi pierd cam multe din proprietati...dar fibrele nu dispar, deci macar efectul laxativ ramane, teoretic.
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Dum Mai 20, 2012 7:12 pm

Salutare!Revin si eu dupa o minivacanta in doi :-) Pun acus poze pe fb ;-)

Nu stiu cate kg am, dar am mancat in nestire si nesimtire de vreo 10 zile Shocked
O sa ma cantaresc dimineata si de maine o iau de la capat Very Happy
Tocmai am mai mancat o inghetata ca sa inchei capitolul dulciuri...pt o perioada ;-)

Pupici si ne-auzim maine...pe baricade Smile

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Lun Mai 21, 2012 7:44 am

salutare
andre, frumoase poze. Cred ca v-ati distrat bine.Lasa "greutatile".....bine ca te-ai bucurat de wk si de excursie.

si eu in wk am pecit-o Smile Sambata am mancat mamaliga cu branza si smantana, lapte cu mamaliga...iar seara 2 clatite:D
duminica, am mancat o felie de paine cu vinete, iar la pranz o feliuta mica de tort de mere Smile
m-am pus pe cantar azi-dimi...bineinteles ca acul a urcat vreo 500 grame, dar asta e. Wk asta am vrut sa imi fac de cap, si nu imi pare rau. De astazi, sunt pe baricade, din nou Very Happy
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Lun Mai 21, 2012 11:56 am

hello,
cum merge slabitul?eu am ajuns la 60,200-300 am mancat cat de cat ok exceptie cate un sticks covrigel indesat de lucas!
Raport:un iaurt un pahar lapte covasit de dimineata,sandwich cu somon si sandwich cu ton da feliile mici de paine:( la pranz si inainte un baton slabit si 2 cani ceai verde.pe seara pepene sau o salata I love you cam mult da asta e:P
Syre clatite as manca si eu da am zis ca pana pe 23 iunie de ziua lui lucas nu ma atinc de prajituri sau prajeli ,sper sa si rezist!

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Lun Mai 21, 2012 12:54 pm

fete.. pe baricade si eu,.. deja nu se mai poate... Sad((( spun asta in timp ce ma indop cu o felie de tort de cico si caramel.. sunt odioasa .. Sad((

Cred ca deja am 60 kg.. si se vede rau... Sad(( sunt tare suparata.. plus am nevoie disperata de sport.. cum m-am ingrasat am facut o celulita pe picioare si fund de arat ca o gigantica portocala.. Sad(

Andre arati ff fain si pozele sunt superbe, iar ideea cu vacanta in 2 este magnifica.. scuze ca n-am apucat sa comentez mai multe dar am fost tare ocupata zilele astea ..

Fetelor, cu covrigei sau mamaligute tot sunteti mai cuminti ca mine.. :*:*:**:
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Lun Mai 21, 2012 2:01 pm

Andrada, poate ar trebui sa te urci pe cantar ca ‚sa-ti revi‘ desi sunt sigura ca nu ai urcat asa de mult la kg, dar creierasul nostru functioneaza altfel Sad
Eu m-am ingrasat ‘numai’ un kg in astea 7-10 zile de pacatuit si nu-mi vine sa cred…E naspa sa mananci atata carne si proteine, dar se pare ca dieta asta functioneaza mai bine la mine decat SB (ma refer la efectul yoyo)…De obicei as fi pus 2-3 kg easy intr-o perioada din asta de pacate culinare…
…De azi m-am intors la dieta si sper sa nu ma mai opresc pana la tel Smile Ma oftic ca n-am forta sit imp de sport. Ar fi fost mult mai usor si s-ar fi vazut si mai bine efectele…

Mersi de like-uri, am avut intr-adevar un weekend fantastic, Amsterdam este minunat!!!Primul weekend in doi de cand avem baietii…Mi-a fost sincer greu sa plec si sa-i las acasa, dar nu pot decat sa recomand asa o iesire Wink

Va pupic si bafta la dieta!!!!


Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Mai 22, 2012 8:59 am

Deci ziua 1 de dimineata .... oua cu bacon si o rosie... dimineata intoadeauna pot sa tin dieta.. nush ce se intampla pe parcurs .. Very Happy:D:D:D

Voi cum stati ???
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Mar Mai 22, 2012 10:45 am

andrada si eu dimineata am vointa spre seara de la oboseala simt nevoia de dulce sau de rontait:(
Dimineata :pahar lapte covasit cu o felie paine ,12- 3 linguri de mazare cu pui si 1 felie paine si acum un baton cereale un ceai si 3 grisine:(

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Mai 22, 2012 6:44 pm

cred ca asa e la toata lumea....initial am crezut asta se intampla numai cand te infometezi peste zi si seara rabufnesti efectiv in frigider, dar se pare ca nu e asa....Chiar daca mananc bine peste zi seara e perioada cea mai grea cand imi vine sa las balta dieta si tot...

Syre, tu cum stai? cand e ziua de cantarit? Eu nu rezist sa nu ma cantaresc cateva zile si...asta nu e bine Sad

Tatia, pe unde te ascunzi frumoaso?

Andrada, Kid, hey-rup, hai ca reusim :-) desi...of, greu la deal Wink
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mar Mai 22, 2012 7:12 pm

nevoia de dulce dupa-masa cred ca e legata si de glicemia scazuta, starea de oboseala inerenta unei zile. trebuie dulce, ca e ca un combustibil, insa trebuie sa fie ceva cu eliberare prelungita, nu bomba care te revigoreaza pe moment si pe urma cazi din nou in apatie. si eu patesc uneori, ma apuca pe la 3-4 o pofta de dulce imensa, dau fuga la cofe desi stiu sigur ca n-o sa fiu multumita, ca e doar dulce, mai putina savoare, dar tot am nevoie, altfel dupa-masa la ore nici nu ma pot concentra de obosita...ma tine o ora doua energia, dupa aceea iar sunt leguma in unele zile, ca asa functioneaza "infuzia" cu zahar... norocul meu momentan e ca nu sunt o problema kg, dar tot nu-mi convine pt ca stiu ce inseamna dulcele rafinat.
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de crixuta Mar Mai 22, 2012 8:42 pm

Am postat gresit, scuze Very Happy

crixuta
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 104
Puncte : 104
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Mai 22, 2012 10:02 pm

eu am /// buctat-o iat... vai nush ce am de nu mai am ambitie de loc... Sad( maine incer iarsi... Sad((
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mai 23, 2012 7:01 am

crixuta a scris:Am postat gresit, scuze Very Happy

Cris, nu mai vrei deloc sa treci pe la noi Sad Sad
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mai 23, 2012 7:08 am

eu am fost cuminte ieri...Mi-am facut de fapt crema de zahar ars a lá Dukan si mi-a ajuns pt pofta de dulce....In rest am mancat asa:
md: iaurt cu tarate
gustare: un latte machiato
pranz: salata cu ficat de curcan
seara: tot ficat ca ramasese de la pranz si niste branza feta + crema de zahar ars (2 portii Very Happy)
...Am mai scazut un pic, mai am 0,1 g si pot spune ca am slabit 10 kg in 6 luni Smile Sa vedem cum scap si de restul 5-6 kg Smile
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de kid_kid Mier Mai 23, 2012 11:26 am

Bravo Andre ai slabit o groaza o sa se duca si cele 5-6!
La mine cantaru e blocat da nici nu am tinut strict strict
Raport: dimineata branza cu nuci si miere 150 grame , 12 salata orientala cam 200 grame si acum 5 min 2 batoane cereale si o cana de ceai,pe seara ori salata ori fructe!
As vrea vreo 3 zile sa incerc o disociata pe mese poate se mai misca cantarul un pic Mad

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Mai 23, 2012 12:53 pm

andrada a scris:eu am /// buctat-o iat... vai nush ce am de nu mai am ambitie de loc... Sad( maine incer iarsi... Sad((
te saboteaza corpul, ca-i place asa cum e si nu vrea mai slab Razz

eu l-am trimis pe A dupa o bucata de praji, tort de zahar ars, nu era. mi-a venit cu ceva de caramel...no, o mers si aia, apoi am continuat cu nuci cu miere Rolling Eyes e clar ca tine de energia putina, de primavara (aproape gata), nu stiu de ce-o tine de fapt, dar eu tot pe law level ma simt...asa de law level incat n-am chef sa-mi fac la fiecare mancare ceva crud, salata sau altceva, ca atare se vede, ma paleste o pofta de dulce crunta. la mine stiu sigur ca se redreseaza cand sunt atenta si mananc in linii mari echilibrat....poate cand se termina scoala What a Face
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mai 23, 2012 1:32 pm

mira a scris:
andrada a scris:eu am /// buctat-o iat... vai nush ce am de nu mai am ambitie de loc... Sad( maine incer iarsi... Sad((
te saboteaza corpul, ca-i place asa cum e si nu vrea mai slab Razz

Ai dreptate Mira!!!! Very Happy

mira a scris:eu l-am trimis pe A dupa o bucata de praji, tort de zahar ars, nu era. mi-a venit cu ceva de caramel...no, o mers si aia, apoi am continuat cu nuci cu miere Rolling Eyes e clar ca tine de energia putina, de primavara (aproape gata), nu stiu de ce-o tine de fapt, dar eu tot pe law level ma simt...asa de law level incat n-am chef sa-mi fac la fiecare mancare ceva crud, salata sau altceva, ca atare se vede, ma paleste o pofta de dulce crunta. la mine stiu sigur ca se redreseaza cand sunt atenta si mananc in linii mari echilibrat....poate cand se termina scoala What a Face

Ai grija ca maine-poimaine ni te alaturi la dieta ;-)
Glumesc, esti o norocoasa ca nu se depune asa repede la tine :-)

Asa e Kid, am slabit ceva…cred ca au ajutat si putinul sport (vreo 2 luni) si problemele din ultimul timp…

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Mier Mai 23, 2012 2:32 pm

Andre a scris:

Tatia, pe unde te ascunzi frumoaso?
pe plaja sub umbreluta Very Happy , profit si eu cat pot Razz
in wk am facut-o lata...de luni sunt cuminte, dar nu ajunge pt ca in ritmul asta doar ma mentin, cat dau jos in 5 zile le pun in wk..tot la 62,6 sunt Rolling Eyes
nu stiu ce sa mai fac cu vointa asta? Surprised , chiar daca pap sanatos,mananc mult cantitativ Embarassed

ah, eu am gasit o inghetata bio,cica merge pt vegetarieni si raw vegan,,nici n-am stiut ce cumpar, doar acasa am vazut ce am cumparat, e asa buna si cu cal. putine Laughing .. era promotie de la 7€ la 3,5€ cutia de 750 ml, am vazut ca e fara zahar si am pus in cos, pe cand vad ca e de soia si minuni din astea sanatoase, mmm
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Mai 23, 2012 2:44 pm

Andre, deocamdata astept sa fac analize la inceputul lunii...eu sunt la minimul istoric, 55 de kg, desi manaaanc Rolling Eyes si dupa cum vedeti, dulce destul de des...De-a dreptul au inceput sa-mi treaca ganduri prin cap sa nu am probleme de sanatate care sa cauzeze slabitul asta, peste 5 kilograme de cand am inceput scoala, in conditiile in care am mancat mai mult si m-am plimbat infinit mai putin cu Iulia decat inainte. Dupa analize, daca totul e ok, da, ma declar multumita, stiu cum e si la 69 de kilograme (si a fost si-n perioada aia in care esti foarte afectata, in clasa a 12-a atatea aveam) si e mai usor de partea astalalta, chiar cu nemultumirile de rigoare...
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 24, 2012 6:20 am

Poate din cauza stresului Mira...eu pe fond de stres ma ingras, dar cum corpul tau reactioneaza exact invers, probabil slabesti...Nu e asa usor sa te reintorci la munca, sa-ti lasi puiul acasa, iti faci griji si ganduri tot timpul...si slabesti...Dar poate ca nu strica intr-adevar sa faci si niste analize daca te simti asa slabita Sad
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Mai 24, 2012 6:23 am

salutare frumoaselor
euuu.....nu am fsot deloc cuminte zilele astea....m-a palit si pe mie pofta de dulce, si am papat...nu mult, dar am consumat. Am noroc ca mie nu imi plac prajiturile din comert, am alergie la margarina din ele...si pe alea le refuz categoric....Dar, avand musafiri, si mai fiind si ziua mamei luni, am avut dulce de casa:D
Nici mancarea nu a fost 100% Ok. Am papat piftelute si paine cu vinete sau icre. De cantarit nu m-am cantarit, sa nu imi dea cantarul cu "tifla'n cap", dar de astazi iar sunt cuminte. Problema e ca nu mai stiu ce sa mai mananc....tre sa mai caut mancarici bune si gustoase.
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 24, 2012 6:26 am

eu am fost cuminte si ieri, deci am deja 3 zile Smile Incet-incet ma paraseste pofta aia nebuna de dulce, ieri am primit o ciocolata si...m-a lasat rece Very Happy
...cantarul tine cu mine, am trecut pragul de 10 kg slabite dar parca nu-mi vine sa cred ca in decembrie cantaream cu 10 kg mai mult...Sincer, eu nu vad asa o diferenta mare Sad Dupa ce ajung la 59,9 ma 'calmez' Smile

Tatia, incearca o zi-doua numai cu proteine (carne-peste-oua-iaurt-branza degresata), poate ii dai asa un sut corpului...Eu vad ca functioneaza tare bine la mine...Mananc SB, dar cu 1-2-3 zile/ saptamana Dukan (depinde si de mancarea de la cantina in fct de care imi fac programul Smile) si vad ca merge tare bine...
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 10 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum