Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnal de dieta si sport

+6
kid_kid
mira
syrenne
andrada
tatia_p
Andre
10 participanți

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Feb 15, 2012 11:09 am

macar de nu s-ar lua inapoi Tatia :-( mai bine sufar eu de o mie de ori decat sa-i vad pe ei bolnavi :-(

tu altfel esti bine? project lead-ul mi-a propus ieri mai in gluma , mai in serios sa ma trimita cateva zile in Portugalia sa finalizam un proiect Very Happy M-ar tenta tare, dar cum si-al meu e tot plecat in delegatii, n-as putea sa-mi las piticii singuri cu bona :-( Oi avea eu timp de cariera cand or mai creste ei Razz si-asa inca imi fac mustrari de constiinta ca lucrez 100% :-(

Andradaaaaaaa, mai da pe la noi!!!
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Mier Feb 15, 2012 12:26 pm

te cred ca te-ar tenta,pe cine n-ar tenta?! Wink
daca ai venit in sud prin Faro, ne-am vedea la o cafeluta..daca e prin Lisabona(cel mai probabil) nu avem sanse e departe.
nah asa si asa, dar nu ma plang sunt altii si mai rau de cat mine Neutral
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Feb 16, 2012 1:46 pm

ce fac fetele? Embarassed ma primesc si pe mine in clubul cleor care vor sa slabeasca, si nu prea reusesc?Very Happy
eu nu prea am timp de dieta, in sensul ca deocamdata sunt plecata multicel de acasa si nu am cum sa mananc de sb la curs. mananc fructe si iaurturi si cand ajuing acasa, de obicei rupta de foamne, mananc ce a gatit mama. Voi incepe serviciul in vreo 2-3 sapt si sper ca atunci voi reusi sa ma ambitionez si sa slabesc si eu vreo 10-15 kg Embarassed si bineinteles, tot cu SB
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Feb 16, 2012 2:55 pm

Oh, lume noua, lume noua :-)

Sigur ca te primim cu draga inima Syre, sper sa ne punem toate pe treaba, poate aduci tu un val de motivatie :-)

Ce mai faci? Ce face Maya? Gata cei 2 ani de concediu Sad? ce repede trece timpul Sad

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Feb 17, 2012 10:14 am

syre, te primim cu mare drag, poate asa in grup ne-om tine si noi de treaba Embarassed
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Vin Feb 17, 2012 12:12 pm

deocamdata nu ma tin de nimic Embarassed
sper ca dc incep serviciul sa ma 'dau pe brazda' si eu Suspect
acum ma documentez de retete SB1 care pot fi luate la pachet, mai ales ca voi fi plecata de la 5.30 dimi pana pe la 18.30....sa imi dati si voi sugestii, daca va vine in minte ceva.
pana nu ma apuc se SB nu imi pun nici ticker ca nu vreau sa ma demoralizeze...am slabit mult de cand am nascut, avand in vedere ca am luat peste 40 de kg, dar tot mai sunt vreo 13kg care nu vor si pace sa plece.
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Lun Feb 20, 2012 9:23 am

feteee.. nu reusesc sa ma motivez deloc sa ma apuc iar de dieta si sport ... Sad( Nush ce am dar zilnic fac cate ceva dulce, ori eu ori mama... in ritmul asta o sa ajung iarasi la 75 kg Sad((( Cred ca si zapezile astea sunt devina ca nu prea ies din casa decat la cumparaturi.. Sad( si toata ziua casa si mancare...
ufff vad ca voi ati facut ceva treaba, sper sa ma apuc si eu zilele astea, ca acum nu pot ca am facut cornulete cu gem si nuca si biscuiti cu fructe uscate Razz Razz

Va pupalesc si multumesc pt like-uri pe fb :*:*:*
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Lun Feb 20, 2012 10:21 am

chiar ma gandeam la tine Andrada ca nu prea dai pe la noi...

da, am facut 'ceva treaba', cum spui tu Smile si anume: am mancat, am mancat, am mancat....Dimineata aveam aproape 72 de kg :-( ca si tine nu ma pot reapuca de sport, gasesc tot timpul motive :-(

oare mi-o veni candva mintea la cap si sa mananc ca tot omul normal???

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Feb 24, 2012 11:08 am

Fetelor cum stam cu SB-ul? Razz
nici eu nu zic prea multe din pacate Embarassed
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Mar 06, 2012 8:01 am

linisteeeeeeee....ce faceti fetelor, ati parasit frontul;-)?

Eu sunt bine, sanatoasa, rotunjoara ca un dovlecel, sau cum vreti sa o numiti Smile

Sper ca voi sunteti mai bine.
Andrada, cand ai operatia?
Syre, ai inceput munca? Te-ai apucat de SB?
Tatia, noutati Smile?

Va pup si mai treceti si voi pe-aici, poate ma mobilizeze si eu, dar asa de una singura nu-mi vine...
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Joi Mar 08, 2012 5:31 pm

Andre nu am cu ce sa ma laud, adica as avea Razz dar mi-e sa nu abandonez si sa ma fac de ras Laughing
de 2 sapt. m-am pus pe sport, 3-4 ori saptamana cate 45-60 min... si mancat sanatos grija la combinatii, deci in astea 2 sapt. am dat jos 1,2 kile nu e mult dar eu sper sa nu revina la urmatoarea masa copioasa cum deja am experiente asta.
nu merg la sala fac acasa bicicleta si exercitii la sol, de 2 ori pe sapt. ma duc pe jos 7 km in pas repejor, cam asa combin Smile

sper sa nu abandonez, oricum imi place cum ma simt dupa ce merg pe jos sau fac exercitii, asa ca go! Very Happy

va astept sa am companie Very Happy
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Vin Mar 09, 2012 10:10 am

felicitari Tatia!!!!sti parerea mea despre sport :-) eu cred ca asta e calea cea mai sigura sa slabim fumos si pe termen lung...
Mai greu e sa te apuci si sa te ti 2-3 luni pana iti intra microbul in sange :-)

Si eu mi-am propus sa ies de luni la alergat ca deja s-a incalzit si vremea si nu mai am scuze...
Sa vedem daca o sa ma tina :-) Mai e un pic si vine vara, deci tre sa bag tare :-) altfel ma imbrac iar in saci Rolling Eyes

Pupici!
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Joi Mar 15, 2012 7:21 pm

Andre cum stam cu alergatul? Razz
sa stii ca eu ma tin de treaba, de 3-4 ori pe sapt. fac ceva.. sapt. asta am mers de 2 ori pe jos in pas vioi cate 7 km pe zi iar azi am mers in parc la aparate si am facut 45 min. , ieri m-am odihnit de sport ca aveam un pic de febra dupa 2 zile de mers pe jos..maine ori fac in casa exercitii si bici statica ori o iau la picior, sa vad ce chef am maine Smile mananc de toate dar pana in 1.100-1.200 cal. si ma simt bine, la kile nu scad mult dar la haine se vede Very Happy
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Vin Mar 16, 2012 10:46 pm

hop si eu dupa lunga absenta nemotivata...

Andre, inca nu ma operez, a ramas pe primavara, iar acum astept sa se intoarca Casi si dupaceea om vedea Razz

In rest cum stati ?? Io stau ok, nici plus dar nici minus :PP
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Mar 16, 2012 11:03 pm

andrada deci te mentii la 58 ?, suuuper, felicitari!
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mar 28, 2012 8:45 am

Embarassed Embarassed Embarassed nu am mai dat pe-aici si nici nu m-am tinut de treaba...nu mai stiu ce e ala sport, nu ma trage nicium ata sa ma apuc...Am dat in schimb vreo 2 kg jos din cauza aparatului dentar Very Happy dar vreau neaparat sa ma apuc de alergat mai ales ca s-a si incalzit afara :-)

Andrada, felicitari ca te-ai mentinut, oricum in ochii mei 58 de kg e perfect, eu daca as avea 58 de kg as fi cea mai fericita!!!! Dar nu cred ca voi mai fi vreodata in stare sa ajung acolo cu obiceiurile mele nesanatoase :-(

Syre, te-ai apucat de SB acum ca ai reinceput munca?

Tatia, cum merge sportul?
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Dum Apr 08, 2012 8:55 pm

Feteeeeeeeeeeeeeeee!!
Haideti un ultim hei-rup!!!!!


Haideti va rog, va rog, va rog, va rog, va rog !!!!!! Andree!! Tatia!!!! Syre!! si restul!!!

Haidetiii!!!

Razz Razz eu mi-am atins si depasit primul tel, cel de 58 kg... mai am un pic pana la 55 ..:p haideti cu mine la dieta!!!
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Apr 10, 2012 7:07 am

Bravo ambitioaso!!!Ma bucur mult pt tine!!!
Cat priveste hey-rup-ul Rolling Eyes eu nu sunt in stare si nu vreau sa va trag si pe voi in jos...
Dar oricum in locul tau as incerca pur si simplu sa ma menbtin pt. ca 57,5 kg sunt mai mult decat ok la 1,70...Fa pur si simplu sport ca e mai important decat orice dieta ca sa ti se tonifieze pielea/carnea ;-)

Pupici!

PS: vroiam sa te intreb Very Happy tu cum pictezi torturile? de ex. rochita albei ca zapada sau tortul laptop Rolling Eyes Ai ceva ustensile si culori speciale? Eu tre sa fac in curand 2 torturi pt baietii mei si sunt la capitolul informare Very Happy Si inca ceva, de unde iti comanzi culorile pt paste ca sunt tare faine? wilton?

Scuze de offline, exista tema speciala pt asta, dar asa merge mai repede ;-)

PS2: pune poze cu tine(inainte-dupa cum facea Cris), poate asa ne dai si noua un sut in fund ;-)
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Apr 10, 2012 11:31 am

Smile))))))))) Andre, sport nu pot ca nu am cu cine lasa fata.. SadSadSad
Sunt mulumita de 57.5 insa nu-mi place la picioare, am aripioarele foarte evidentiate si ma enerveaza de mor ca inainte nu le aveam asa..Sad(((.. Diieta nu prea pot spune ca tin, dar mai sunt atenta pe ici pe colo.. de ex ieri am papat 1 ,ars + 1 Bounty, azi prajituri ca sunt la CM .. dar mai vreau sa scad pana la 55 poate scap de aripioare.. pffff
O sa caut ceva poze si o sa pun.

Iubita, la alba ca zapada nu e pictat, e decupat fondantul pe bucati si sunt puse impreuna ca un puzle. De ex: am decupat parul din fondant negru, fata cu gatul si pieptul din bej, separat am decupat mainile tot din bej, apoi partea de sus a rochitei si manecile din albastru, fundita si modelul de pe maneci din rosu etc... apoi le-am pus toate impreuna... ochii, nasul, buzele si conturul le-am desenat manual cu carioci alimentare.

Coloranti, folosesc americolor, comandat de pe ceva site din state, o sa ma uit care, daca vrei.
Cariocile de pe e-bay.uk

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Apr 10, 2012 1:10 pm

Andrada pt aripioare si picioare poti face linistita exercitii acasa, asa nu depinzi de nimeni :-)
Si oricum la asta nu ajuta decat sportul, degeaba mai slabesti tu 3 kg ca poate le slabesti din alta parte Embarassed Oricum sunt convinsa ca arati super!!!Bravo!!!!
De-as avea si eu un pic de ambitie :-(....

Mersi de sfaturi, la alba ca zapada nu ma refeream la bucati ca alea mi-am dat seama ca le-ai facut ca pe un puzzle, ma refeream de ex. la liniile de pe rochia ei, contururi, etc, dar mi-ai raspuns intrebarea: carioci alimentare, nici n-am stiut ca exista asa ceva Shocked Imi inchipuiam ceva de gen airbrush Very Happy cu care se poate face asa ceva...
Poate gasesti site-ul pt culori, as vrea sa ma echipez si eu cu cateva culori ca m-am saturat de 4 culori pe care le tot combin eu :-)
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Apr 10, 2012 5:39 pm

Smile)) Norocul cu istoricul paypal ca nu mai gaseam nimic...

Deci Americolor eu am luat tot setul de 41 culori, la NUMAI 38 USD... prl este ca nu mai stiu daca trimit in europa, ca eu le-am trimis in state si de acolo mi le-a trimis aici..

Cariocile mele sunt FOODoodler si sunt ffffff bune, le am de un an si le-am folosit de multe ori... scriu si acum fara probleme... dar vad ca pe ebay nu mai au.. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oricum gasesti americolor si pe ebay

Ai dreptate.. dar cine are vointa pt sport acasa Razz Razz Razz Razz
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Apr 10, 2012 7:33 pm

mersi Andrada...e cam problematic cu trimisul ca ma costa mai mult decat culorile si nici nu cunosc pe nimeni in UK sau USA :-(...Hmmm, ma mai gandesc eu cum fac Very Happy
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Apr 10, 2012 8:11 pm

m-am uitat un pic pe ebay si am vazut setul de 41 de culori la 160$!!!!plus trimisul Evil or Very Mad deci tu l-ai luat la un super-pret!!!!oau!!!!vreau si eu Sad Sad Sad
Nu cumva ti se termina in curand culorile ca sa comanzi 2 kituri (unul pt mine;-))?
glumesc, dar aici nu am sansa sa gasesc asa oferta plus ca nu am pe nimeni in america Sad
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Apr 10, 2012 8:55 pm

Smile)) Setul meu ma tine vre-o 2 ani plus ca mai am setul de 12 culori electrice tot de la americolor Smile))
Cu mare drag te-as ajuta dar cine m-a ajutat pe mine data trecuta, era iubitul cumnatei mele.. si s-au despartit... fir-ar ! ca si eu as mai vrea una alta de pe acolo...
Ar mai fi un site in ro de unde am cumparat eu auriu si argintiu. poti sa-ti cumperi numai cateva culori care sunt mai faine ca nici eu nu am folosit toate 41 de nuante.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Apr 11, 2012 6:32 am

Nici nu-mi trebuie 41 de culori Andrada pt ca eu fac numai torturi pt noi , nu sunt profi ca tine ;-)
Dar macar un set de 12 ca sa le combin ca cu 4 culori nu fac mare lucru...

Esti singurica, a plecat mama ta? Tocmai mi-a picat fisa ca spuneai ca nu ai cu cine sa o lasi pe Ria sa mergi la sport :-( Apropo, ce faci, te intorci la munca in cateva saptamani cand face Ria 2 anisori Crying or Very sad ?
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 2 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum