Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnal de dieta si sport

+6
kid_kid
mira
syrenne
andrada
tatia_p
Andre
10 participanți

Pagina 8 din 15 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Mai 08, 2012 12:34 pm

Ma distreaza ca tu spui ca nu mai ai burtica si eu mor ca nu mai scap de a mea...Hai ca-ti iau eu ceva de pe coapse si-ti dau ceva de pe burtica ca mie mi se pare mai usor sa-mi modelez coapsele decat burta Very Happy
...in orice caz, vom ajunge cu siguranta amandoua sa imbracam lucrurile 'vechi'!

M-am imbracat ieri cu una dintre perechile mele preferate de blugi, mi-am luat niste botinutze dragute, ceva mai inalte si-o camasa alba cu curelusa, ceea ce nu mai facusem de mult, se subintelege de ce...
O colega de birou mi-a spus 'oau, ai fost la shopping,nu?' Mda, e ca si cum as fi fost la shopping, incep sa pot sa-mi aleg lucruri din dulap pe care nu le-am imbracat de-o vesnicie Very Happy
Ce sentiment frumos Very Happy:D

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mar Mai 08, 2012 12:36 pm

syrenne a scris:
poate imi fac o poza ca sa vezi cum arat eu acum imbracata....ca dezbracata nu ma pot uita in oglinda Suspect
asa sa faci ;-)
....dezbracata nici eu nu as face poze nici in ruptul capului...o admir pe Andrada ce bine arata in costum de baie!!!

apropo, pe unde umblati mandrelor- Andrada?Tatia???
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Mar Mai 08, 2012 5:21 pm

cioc cioc.. sunt si eu prezenta
nu stiu ce tin pana la urma dar incerc ceva.. ieri am dat-o cu apa si suc de grefe seara am mancat cateva linguri de supa crema ce a ramas de la patri.
azi: Md suc de la o grefa si am mancat si pulpa, cafea
P supa crema de legume(praz,gulie,varza) + un pumn mic de fructe uscate(nuci,migdale si cateva stafinde=cocktail)
G 100gr iaurt cu aroma de manga
C carne de mistret pe gratar cu salata verde si ceapa.

sper sa vad maine iar 62.6..azi aveam 63..ieri dimineata 64, normal dupa wk si chinezarii Embarassed
si eu am burta/colacei, la solduri nu prea am probleme dar cum am si pieptul mare si burta par grasa Sad

andrada maine e ziua mare??? iti tin pumnii sa fie totul bine in caz de te-ai hotarat I love you
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mar Mai 08, 2012 6:54 pm

aici... sunt mica si depresiva.. noroc cu prietenii dragi care ma distreaza pe toate mijloacele de socializare.. de la fb la viber Smile))

Cobza, fara dieta, la CM, plansa si neoperabila....

Andre minunati puiutii, super torturile ♥️♥️♥️♥️ iar tu esti asa slabutza!! defapt eu am tot facut afirmatia asta.. dar nu ma baga nimeni in seama... tu atarni greu la cantar fata, dar nu esti deloc grasa!!

Fete cumintele sunteti... io as vrea sa ma indop cu 10 kg de ciocolata.. dar lasati-ma in durerea mea acum Wink Sad((

Pupicei.. o sa revin la treaba sper cat de curand, dar mai vin pe aici ca vad promisiuni de pozici~!!! ♥️♥️♥️
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mai 09, 2012 6:13 am

Andrada,imi pare rau ca inca esti racita si ca a picat iarasi operatia Sad
Tatia, intra mai des pe la noi, poate atunci te ti de treaba ;-)

Ma bucur ca sunt vazuta asa de 'slabuta' de dinafara, dar stiti cum este, fiecare are pasarelele lui si fiecare se vede altfel Sad poate par in poze mai slabe, dar in realitate chiar mai am de muncit ceva Very Happy poate nu chiar 7 kg cum arata tickerul, dar 4-5 kg sigur...
Asa spun si eu de Andrada ca e super slaba si ca nu are rost sa ajunga la 55 sau de Tatia ca arata bine la 62 (pe Syre n-am vazut-o de mult in poze ca sa ma pronunt Razz)


Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Mai 09, 2012 7:00 am

Andre a scris:Andrada,imi pare rau ca inca esti racita si ca a picat iarasi operatia Sad
Tatia, intra mai des pe la noi, poate atunci te ti de treaba ;-)

Ma bucur ca sunt vazuta asa de 'slabuta' de dinafara, dar stiti cum este, fiecare are pasarelele lui si fiecare se vede altfel Sad poate par in poze mai slabe, dar in realitate chiar mai am de muncit ceva Very Happy poate nu chiar 7 kg cum arata tickerul, dar 4-5 kg sigur...
Asa spun si eu de Andrada ca e super slaba si ca nu are rost sa ajunga la 55 sau de Tatia ca arata bine la 62 (pe Syre n-am vazut-o de mult in poze ca sa ma pronunt Razz)

syre,n-a facut de mult poze in care sa i se vada tot corpul...sau daca am, sunt ascunse pe calculator. Nu imi palce deloc de cum arat(solduri, fund), si de aia... Embarassed Embarassed
poate fac wk asta...sau sa ma uit orin pozele de Sf. Ghe, poate am ceva pe acolo clown
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Mai 09, 2012 7:38 am

vin si cu raportelu'
md: 2 felii sunca de curcan + branza proaspata de vaca + o rosie
G : iaurt 0%
p: piept de curcan la gratar + salata
C: fasole verde scazuta
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Mier Mai 09, 2012 7:43 am

ahh..fetelor, de cand am inceput SB, m-am constipat intr-un hal fara hal....si nu (prea) inteleg de ce...apa beau, iaurt mananc....legume la fel....
cred ca de asta cantarul s-a ambiitonat sa stea pe loc
ieri am baut o cana de ceai de papadie.....cand am citit cate vitamine are si ca mai ajuta si la constipatie, am trecut de amareala ceaiului,, si m-am fortat sa beau o cana....acum sa vedem...am zis ca imi bag si seminte de in in iaurt...ca nu se mai poate asa
voi cand ati inceput Sb ati patit asa ceva?
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Mier Mai 09, 2012 9:33 am

Salutare fetele, si eu sunt f f costipata in ultima vreme Neutral
Andre incerc sa vin mai des pe aici, poate ma ambitionez mai tare Razz
eu acuma am suport in casa,hahahaaa s-a pus si sotul la dieta, doar ca eu bat pasul pe loc si el deja a slabit 2 kile.. ma bucur pt el, dar mi-e ciuda pt mine Exclamation

am primit o plasa de grefe bio, sunt tare bune si am zis ca pana le termin tin ceva personalizat, iar dupa ce le termin cred ca bag sb1.
Azi: o grefa + cafea
P supa de legume
G fructe uscate
C cred ca tot supa pap.. apa multa Razz

si cantarul tot nu-mi arata 62,6 Sad , azi aveam fix 63.. dar sunt si constipata rau.

Andre chiar ca areti slaba in poze, dar stiu cum e, veci nu suntem multumite de noi!
Syre, asteptam o pozica, plis!!!!
Andrada scumpa da ce ai patrit, de ce plangi?? Crying or Very sad
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Mier Mai 09, 2012 11:57 am

sa nu va plangeti numai voi, ma alatur si eu, ca de-o saptamana sunt tot incuiata...la mine e clar motivul, mancare cu carne zilnic, stiu in mod sigur ca ma constipa. am avut inspectie, platou plin cu carne (ca p-aci nu stiu astia face nimic vegetarian platou Evil or Very Mad ) apoi am plecat la nunta la fratele meu de unde ne-am intors si cu provizii de mancare, evident, tot carne Laughing si uite-asa am ajuns azi sa bag tigara cu cafea silent in disperare de cauza ca tot uit sa-mi iau niste pastile Evil or Very Mad si macar de avea efect si tigara aia, naiba s-o ia Evil or Very Mad am mai patit o data asa acum cateva saptamani, dar atunci la 5 minute dupa "tratament" mergeam la baie Rolling Eyes

andre, chiar ca nicicum nu e bine...mie mi se pare ca sunt asa sleita de puteri, nicio forta n-am in mine, nici forme, vai de ele Laughing nu-mi place defel la 56 de kg.....as lua cu placere cele 4 in plus de la tine si s-ar echilibra balanta numai bine cyclops
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Mier Mai 09, 2012 2:15 pm

Bine ai venit in clubul nemultumitelor Mira Wink
Oricum mie mi se pare de o mie de ori mai usor sa te ingrasi decat sa slabesti, deci tu nu ai cu adevarat o problema Smile

Syre, la mine functioneaza ceaiul verde, cafeaua cu lapte, laptele batut...'evenimentul' nu se intampla in fiecare zi cum ar trebui, dar la mine 'chestia' asta a fost intotdeauna o problema Sad

Tatia, nu te lasa, cantarul arata azi 63, maine sare direct la 61 ;-) ia sa vezi Cool Tine-te si tu scai de sotul tau, acum ar trebui sa-ti fie si mai usor daca e si el la dieta!!!

Andradaaa, esti mai bine cu moralul Smile?

Pupici la toate si o seara minunata!!
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mier Mai 09, 2012 7:16 pm

Feteeee... mai bine cu moralul ca m-am superaranjat, m-am imbracat, m-am suit pe toace de 14 cm, mi-am luat fata si m-am dus la mall Smile))) m-am vindecat cu minisesiune de shopping Smile))

Tre sa incep si dieta si o sa ma vindec, apoi ma operez si gata ...

Fetele, cucuietele va pupalesc cu draggg!!
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de andrada Mier Mai 09, 2012 7:19 pm

Tatia iubita , am fost suparici ca fiind racita a trebuit sa anulez iarasi operatia la nas care trebuia s-o fac azi Sad(

Andre scumpa :* :* :* :*

Syre, Mira ( pfff, esti beton, femeie) va pup!!
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 10, 2012 6:06 am

andrada a scris:Feteeee... mai bine cu moralul ca m-am superaranjat, m-am imbracat, m-am suit pe toace de 14 cm, mi-am luat fata si m-am dus la mall Smile))) m-am vindecat cu minisesiune de shopping Smile))

Tre sa incep si dieta si o sa ma vindec, apoi ma operez si gata ...

Fetele, cucuietele va pupalesc cu draggg!!

Andradaaaaa, asa te vreau!!!!capul sus!!!
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 10, 2012 6:11 am

Neata gagici! Ce faceti? sper ca ati fost cuminti ieri Smile

Eu am papat asa:
md: lapte batut cu 2 lingurite de tarate
pranz: salata (salata verde, castraveti, piept de pui)+ iaurt natural
seara: piept de curcan cu ciuperci, usturoi si sos de rosii + fasole verde cu usturoi, un pic de sunca si de branza feta Smile

Rezultatul: 63,6 kg, am mai scazut 400g :-)))) Incep sa sper ca pana la concediu din iulie ajung la 60-61 kg :-)))) problema e ca concediu va corespunde cu inceputul perioadei de stabilizare Very Happy atunci se va vedea cat de multe am invatat despre mancatul sanatos...sau poate ca nu Very Happy

Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Joi Mai 10, 2012 7:47 am

asa andrada...sa fii optimista..trec toate
dau si eu raportelu...si eu am fost cuminte
md: 2 felii sunca curcan + o ridiche + o rosie
G: iaurt cu 2 lingurite seminte in
P piept de curcan la gratar + salata
c: la cina aveam varza calita(mai mult fiarta, de fapt), dar a facut mama salata de varza alba cu otet...asa ca, am preferat sa mananc salata de varza cruda, si vreo lingura de varza calita Smile
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Joi Mai 10, 2012 11:11 am

mmmm, buna idee, tre sa fac si eu o varza calita Smile sau o varza a la Cluj, varianta SB :-)
Pana una-alta azi o sa mananc ardei umpluti, tot SB, fara orez :-)
Dimineata am mancat vesnicul lapte batut si la pranz de unde tocmai m-am intors :d am mancat o salata cu un carnat de vita (gen crenwurst), altfel as fi avut paste la alegere Mad

Andrada, nu mai inventezi niste retete bune pt noi ? SmileSmileSmile
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Joi Mai 10, 2012 11:13 am

io inca lupt cu ..incuiatul Evil or Very Mad si zici ca m-am stricat la cap, din cauza lipsei de timp imi dau seama ca preponderent mannac tot ce nu ma ajuta Suspect

oai, andrada, ce nevoie as avea de o iesire la cumparaturi Rolling Eyes baiul e ca timpul e cel mai mare dusman, mai mare ca banii se pare...probabil daca as avea mai multe haine pe masura mea nici nu mi/as bate capul cu kg/le putine, dar cum arat de parca umblu in hainele altcuiva (cel putin majoritatea) normal ca ma simt prea slaba What a Face ca s anu mai zic, ce gasesc aici e la suprapret, tinand cont de calitate si nici nu-mi vine sa cumpar nimic...off, of, un drum la oradea mi-ar prinde tare bine...si n-am nici macar un week-end la dispozitie, sunt in cea mai aglomerata perioada pana se termina scoala Mad


fasole verde cu usturoi!!!!! ce bine ca mi-ati amintit de unul din felurile mele preferate de mancare Very Happy

v-.am pupat, am duc sa-mi incarc imprimanta si intru iar in treaba What a Face
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Joi Mai 10, 2012 5:00 pm

Olá gagici, si eu am fost/sunt cuminte Very Happy , pfff cat am dat jos in 7 zile, le-am pus inapoi in 2 si sa le dau jos iar fix o sapt. imi trebuie Sad sa-mi fie invatatura de minte Mad
azi dimineata 62,9 vaii vai,,,sper sa vad maine dimineata 62,6 din nou.
azi: MD o grefa + cafea
G un pahar smoothie de spanac
P spanac cu 2 oua ochiuri fara ulei
G 400 ml smoothie de spanac Razz
C supa crema de legume..

Andrada ma bucur ca ti-ai revenit, nu fi suparici o sa faci si operatia Very Happy
Andre suuper vesti, tine-o tot asa..imediat ma ajungi Wink
syre cumincioara, bravooo, tare ma bucur ca merge treaba...inca astept o pozica proaspata Smile
mira tie spor la treaba sau la recuperat 4-5 kile... stiu ca esti adepta a cruditatilor, am gasit un smoothie gustos, original e cu mango dar eu n-am avut si am inlocuit cu capsuni, a iesit delicios
o mana buna de spanac frunze
o banana
6-10 capsuni se blenduiesc toate cu apa, dupa preferinta cat de gros/subtire vreti..e buuun si sanatos
10 capsuni ar fi ideel sa mascheze gustul, eu n-am mai avut de cat 6, a fost ok si asa dar nu ar strica inca cateva buc. in plus Razz
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de mira Joi Mai 10, 2012 7:26 pm

asa tatia, da-mi idei, ca doar abia m-am atins de cruditati in ultima vreme si ma mai mir ca am probleme digestive What a Face o sa incerc sa vad cum e, am mai facut si eu smoothie cu spanac, dar am bagat si leurde, ca deh, e sanatoasa...nu ma intreba de gust Smile))

acuma seara am improvozat ceva ce ne-a placut mult: spaghetti integrale, legume fierte trse in ulei de masline (congelate), o mana de samburi de fl soarelui si de dovleac puse in robot cu o leg de patrunjel, vreo 7-8 fire de usturoi si o lingurita de fulgi de drojdie cat sa se faca un fel de dressing. excelent Smile

nu-mi dau seama daca e voie pt voi, dar cel putin la pranz mie imi pare absolut ok, ca sa nu fie paste seara. consistent si satios (mai ales de la seminte), dar si sanatos cat de cat (era bine de foloseam legume proaspete, dar la criza de timp astea-s cea mai buna solutie, congelatele)
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de rosapink Joi Mai 10, 2012 8:19 pm

Sa va fac sa va simtiti mai bine? La mine cantarul tot urca, si as manca intr-una... Stiu ca "am motiv" sa iau in greutate, dar nici chiar asa, cand sunt abia la inceput de drum... Am inceput la 67 (ca acolo ajunsesem din nou... ) si deja am 71... si asta in nici 3 luni de sarcina... Imi vine sa ma urc pe pereti, ca in ritmul asta nu stiu unde ajung... Si partea proasta e ca dupa ce mananc, tot imi vine sa mananc, si numai la prostii mi-e capul (adica as rontai intr-una si asta inseamna chipsuri, floricele, alune, tot ce e mai "sanatos" si mai "indicat"). Partea haioasa e ca am primit ieri telefon de la asigurarea medicala sa verifice daca intr-adevar sunt gravida. Si mi-au pus tot felul de intrebari legate de sanatate, printre care si legate de greutate. Cand au auzit ca deja cantarul s-a dus in sus mi-au si spus: greutatea ideala castigata in sarcina e intre 11 si 16 kg (imi venea sa le spun ca nu sunt la primul copil si stiu si eu statisticile, dar cum in prima sarcina am luat 18 kg, probabil ca si acum tot pe-acolo o sa ajung). Smile

Eu ma bucur sa vad ca sunteti totusi pe drumul cel bun cu dieta. Nu va pierdeti elanul, si usor-usor o sa ajungeti toate acolo unde va doriti.

Andrada, imi pare rau ca inca esti bolnavioara si a trebuit sa amani operatia. Si fara ea arati beton, iar cu ea o sa arati beton de beton Smile.

Mira, incearca o supa de linte, poate te ajuta la constipatie. De prune si fructe deshidratate nu are rost sa-ti spun, sunt sigura ca deja stii remediul asta. Eu in general ma dreg cu cafea pe stomacul gol, e laxativul garantat. Dar daca asta nu ma ajuta, trec pe compot de prune.
rosapink
rosapink
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 55
Puncte : 55
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Localizare : The Peach State

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Mai 11, 2012 8:05 am

Neata, iuhuuu in sfarsit vad din nou 62,6, greu a mai fost, 2 zile de porceala si 5 de dres, greu asamai mult de cat dublu trebuie sa trag Surprised .. si iar vine wk, eu sper sa numai fac prostia asta, of of.
inca nu stiu ce voi manca azi, acuma sunt la o cafea fara nimic, poate imi fac un rulou de cascaval cu sunca din piept de pui sa nu ies pe stomacul gol din casa, raportul il dau deseara sau mai bine maine pe ziua de azi, aseara am mancat un pumn de cocktail de fructe uscate, m-a palit o foame vai vai, dar nici nu ma mir ca numai spanac si smoothie am avut in meniu a si supa dar tot lichid e Laughing

mira tare bine suna spaghetele, eu zic ca reteta e buna si sanatoasa dar abia la mentine(sau cel putin pt mine) si mie imi plac pastele cu legume trase la tigaie si un pic de parmezan deasupra yamy yamy

rosa tu ai motiv bun sa papi, iti faci poftele acuma si dupa ce esti pregatita de dieta le topesti tu..sarcina usoara incontinuare si bebe sanatos(a)
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Andre Vin Mai 11, 2012 9:14 am

ciao gagici, revin cam suparata astazi si nu din cauza cantarului ci din cauza lui Rick care a cazut ieri cu bicicleta si desi avea casca de protectie s-a lovit foarte tare la nas, frunte(s-a imprimat casca in piele) si mai ales la gurita SadSadSad I se misca tare un dinte din fata, este foarte stramb (gingia e crapata in stanga si dreapta dintelui) si probabil daca nu se strange gingia la loc va pierde dintisorul SadSad Sunt tare suparata Sad numai nenorociri una dupa cealalta Sad parca am fi blestemati Sad nu mai am chef de nimic:(....
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de syrenne Vin Mai 11, 2012 10:55 am

andre, incearca sa nu mai fii suparata. Stiu ca te doare inima cand ii vezi raniti si cand plang si stii ca ii doare. Gingia se va reface. Ai incredere in mine. Stiu pe un baiat care pe la varsta de 9-10 ani a cazut de pe skateboard si si-a fracturat(spart) urat de tot maxilarul, cu dinti, gingie cu tot....si-a revenit complet, fara repercursiuni. . Dureaza un pic, asta asa e...dar el e mic si am observat la Maya ca lor li se vindeca mult mai repede bubele. Stiu ca te sperii si te ingrijorezi, asta-i meseria de mama. Fata mea a cazut cu ceafa de coltul mesei unde mananca(lemn, sau ce o fi aia) - a facut un cucui cat China de nici nu a putut dormi pe spate. Nu stii ce noapte am avut....om pazit-o aproape non stop...sa vad cum doarme, cum respira etc. Am sunat dr sa vad dc necesita investigatii suplimentare...occipitalul e o zona f primejdioasa....Am trecut cu bine peste acea intamplare, dar stiu cum este sa fii ingrijorata...mi-a zis dr mea(care e pediatru), sa nu ma ingrijorez, caci copiii intotdeauna vor cadea si se vor lovi....dar inima mea tot nu stat "la loc" pana nu i-a tecut de tot. Deci, stiu cum e...incearca sa fii tare.....si sa ii dai sa manance mai moale ca de obicei....poate dintisorul se va prinde la loc. La un stomatolog ai fost? O parere "autorizata" ai auzit?
multa sanatate va doresc
syrenne
syrenne
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 139
Puncte : 139
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 43

https://bestmammy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de tatia_p Vin Mai 11, 2012 10:58 am

Andre, off ce rau imi pare Crying or Very sad dragul de el cred ca-l doare Sad
sanatate multa, sa-si revina repede!! mami o imbratisare si pt tine, fi tare pt el, sa nu te vada supi.

si Patri are un dinte rupt, atata ca nu era direct din gingie, dar tot si-a schimbat culoarea dintele deja e spre gri deschis Crying or Very sad nici in ziua de azi nu stiu cum l-a spart, ca tare ciudat s a rupt, bona a zis ca nici macar nu a plans la cazatura ca sigur are dintisorii mai slabi fiind de lapte, of of asa m a secat asta Crying or Very sad , m-am consolat ca-s de lapte si vor cadea dar nu e usor sa-ti vezi puiul suferind.
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Jurnal de dieta si sport - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de dieta si sport

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 15 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum