Cele mai tari mamici
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dieta,regim si combinatii sanatoase

+5
gabiveve
DanaK
andrada
eliza
tatia_p
9 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de Andre Vin Noi 18, 2011 12:27 pm

Andrada, arati super!!!!!!cate kg ai acum?

Felicitari si tine-o tot asa!!!Nu te lasa, acum se formeaza muschii si chiar daca nu se vede la cantar se vede la haine, ceea ce e si mai important :-) Eu dupa primul bebe cand m-am apucat de sport nu am slabit timp de 3 luni nici un kg (eram asa suparata, dar nu m-am lasat!)apoi am dat 7-8 kg in 3-4 luni, vai ce bine aratam :-(...Acum nu mai am motivatie, sunt o lenesa, nu-mi vine nicicum sa ma apuc, gasesc tot felul de scuze :-((

Poate o sa ma molipsesc si eu cu un pic de ambitie de la voi!!!
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de DanaK Vin Noi 18, 2011 1:25 pm

waw Andrada ce bine arati Shocked
sunt uimita ca tu vezi undeva colaci si aripioare

si la mine e la fel , fac sport dar cantarul nu misca
am inceput si noi postul , sa vedem cat o sa rezistam , deocamdata Iza nu comenteaza la laptic Laughing , inseamna ca e bun si fara proteine animale in el
Andre nici eu nu am motivare deloc , insa daca la sport am platit , imi pare rau sa nu ma duc si asa ma mai incurajez
ieri seara nu am fost la sport ( ma duc lunea si joia ) , ptr ca am fost la dentist si aveam impresia ca trebe sa fiu undeva Laughing
Tatia , curaj , e bine daca poti tine si 3 zile pe saptamana , sper sa se aranajeze pana la urma probleme tale cheers

DanaK
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 125
Puncte : 125
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 18, 2011 8:04 pm

fetelor, sustin in continuare, arat mai bine in poza decat in realitate ... sincer!!!

Azi am fost rea, am bagat step aerobic de mi-am dat sufletul si am venit acasa si era mancarea facuta.. IO ZIC : IO NU MANANC... mama, dar noi nu am mancat ca te asteptam, noahh zic: ok o bucatica mica de pulpa la cuptor ( tandoori- papa preferata)... pana la urma am mancat 2 pulpe mici, 1 castravete murat, brocoli, si cateva linguri de orez cu ciuperci... Bleah... ma simt ca o scroafa !!! Am muncit degeaba azi.. fir-ar!!

Dana, E bine si atat si e bine ca nu renunti daca tot ai platit desi acum cu Iza bolnavioara, cred ca n-ai chef sa mai faci si sport... SadSad
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 18, 2011 8:06 pm

Andre, am 64 kile... deci nu putine la 1.70... as mai avea de slabit 6 kg ca sa fiu multumita si nu prea slaba..
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Vin Noi 18, 2011 9:04 pm

mai bifez 2 tratamente Very Happy
andrada, pai tu esti inalta Smile , eu sunt pitica la 1,65 si 62 silent
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de mira Sam Noi 19, 2011 9:14 am

amdrada, mai e necesar sa repet ca arati foarte bine? Razz nu conteaza atat de mult kg-le cat modul de asezare al lor, iar tu esti o fericita, nu ai la talie nimic. gandeste-te ca daca slabesti cateva kg bune se duc toate, adio sani frumosi, welcome...2 portocale mai mici asa lol! that-s me geek si nu e de la alaptat, sanii au intrat la apa odata cu ultimele 4 kile care s-au dus pe nesimtite intr-o luna de scoala scratch
mira
mira
Membru
Membru

Mesaje : 542
Puncte : 547
Reputatie : 3
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Sam Noi 19, 2011 9:24 am

Tatia, cum te simti dupa tratamente ??? Like a million bucks ? Very Happy Very Happy

Mira, ahahhahahahha... asa este, se duc si sanii, dar asta este... nu putem fi cu toate Razz tot mai vistez sa mai dau 6 kg jos si nush cum or sa plece ca nush ce sa mai fac sa le conving ca le-ar fi mai bine in alta parte Razz Razz Razz
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mar Noi 22, 2011 3:33 pm

Andrada, e super bine dupa o sesiune de tratament Very Happy , am facut si ieri 2 tratamente si merg si azi..ca pe urma saptamana asta numai pot ajunge. Noh pana acuma am facut 8 tratamente, nu pot sa zic ca vad mare diferenta, din celulita sa dus vizibil in rest nu vad scaderi in greutate, darrr nici regim n-am mai tinut Crying or Very sad , eu cand tin post mananc carbohidrati si gata, paine,paste.. Embarassed chiar daca combinatia e de paine-legume tot nu scad, nu ma ingras dar nici nu scad.
dar relaxul acela merita toti banii, 70 min. de vis bounce
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 23, 2011 11:04 am

Very Happy Very Happy Tatia, ce fain ca te simti bine!! Meritam si noi sa fim rasfatate din cand in cand !!!

Eu de 3 zile am inceput sb1 asa ca in ultimele zile am mancat oua, branza, nuci, castane, salata, sunca slaba, piept/pulpa de pui si linte. Sper ca asta sa-mi urneasa putin organismul si sa slabesc putin. Sala merge bine, asa ca sunt multumita si in forma Smile)

Oare nu are chef nimeni de un sb, ca sa ne mai scriem meniurile?
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mier Noi 23, 2011 11:12 am

chiar imi place, si ieri a fost suuuper Very Happy , pe racoarea asta e asa de bine 40 min la caldura mare iar apoi un masaj, mmmm. mama lor de bani si benzina f f scumpa Mad
sincer cred ca m-as intoarce la SB, e mult mai echilibrat sau cel putin mai usor de tinut de cat dukan, sunt eu carnivora dar nici asa, ce e mult strica Laughing
trebuie sa-mi fac ceva idei de papa pt L-M-V, ca in rest ma descurc bine cu SB.
Andrada, dar totusi acuma inainte de Craciun parca nu as mai tine nimica strict ca apoi ma arunc in bunatati si ce am facut?! Embarassed . Mi-e pofta de ciorba de burta,de vreo 3-4 sarmalute,de cateva linguri de salata de beouf, pfff mai bine tac ca deja salivez Razz
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 23, 2011 12:58 pm

Pfoaiiii.. scrisesem un post lung insa, mi-a dat eroare de site si nu a mai aparut...

Pe scurt : Tatia, meritam sa fim si noi rasfatate din cand in cand Smile) Si eu mai stau la sauna dupa sport si asa fain e cand ma gandesc ca afara sunt temperaturi sub zero ...

In sb, poti manca ciorba de burta si salata de beouf adaptate. La ciorba folosesti smantana slaba sau chiar iaurt sau lapte, la salata carne vita/pui + morcov+patrunjel/gulie+mazare+ castraveti murati si maioneza putina din ou+ulei si iaurt, eu asa fac maioneza si cand nu sunt la dieta ca noua ni se pare prea grea maioneza normala.

Sarmale... hmmmm aici e mai greu SmileSmile
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 23, 2011 1:02 pm

Pt zilele de post : linte, fasole, mazare,conopida, varza, legume la cuptor, nuci, alune, seminte, tofu: varietati moi parca scrie in carte.. Intradevar nu ai prea multe optiuni ... SadSad
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Joi Noi 24, 2011 9:07 am

Uite ca nici nu m-am mai gandit la ciorba de burta si salata ca ar merge si in dieta, eu oricum folosesc smantana slaba de 10-12%gr iar maioneza tot asa o fac cat mai light de cand ma stiu Smile
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Vin Noi 25, 2011 10:31 am

Fete, eu mi-am facut cont pe slabute !! E asa de tare site-ul!! Are inclusiv meniu unde tu adaugi ce ai mancat si cata apa ai baut si iti calculeaza, cate grasimi, carbo, calorii ai consumat si cat trebuie sa consumi ca sa slabesti cat ti-ai propus !! E super tare asa pot sa-mi tin sub control dieta si din punct de vedere caloric... LOVE IT !!

link daca vreti sa acceptati invitatia mea pe site... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de kid_kid Vin Noi 25, 2011 1:09 pm

suna super:*thx ptr link:*
I love you

kid_kid
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 162
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/10/2011
Varsta : 38

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Lun Noi 28, 2011 12:28 pm

Hello fete!

Kid cu placere :*:*:*:*:

Deci azi am o veste buna!! Dupa prima saptamana de sb 1 hipocaloric, s-a urnit iarasi cantarul cu 1 kg in minus!!!!! Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!! Sunt pe drumul cel bun si nimic nu ma poate opri, nici macar un tort de ciocolata !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Oricum se vede diferenta de cand imi contorizez mancarea pe site-ul ala.. am grija cat si ce mananc si sa nu depasesc limita!

Hai mai fete cu mine la dieta Razz:P
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de Andre Mar Noi 29, 2011 2:19 pm

felicitari Andrada!!!!!!!!!!!hai ca mai ai un pic si-apoi urmeaza mentinerea!!!bravo, ma bucur pt tine!!!

ma alatur si eu la sport si dieta, dar de pe 9 ianuarie Very Happy sper sa mai fi si alte candidate atunci, desi la cata ambitie vad pe-aici am ramas ultima umflatzica Razz:P

eu deocamdata sunt...in crestere...am sarit iar de 70...deeeee, stresul si ciocolata :-(....
Andre
Andre
Junior
Junior

Mesaje : 208
Puncte : 210
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de gabiveve Mar Noi 29, 2011 2:35 pm

andrada felicitari
andre capul sus- eu am ramas cu 60.7 se pare dupa nastere, si as vrea sa ma mentin de sarbatori si dupa cu cateva exercitii usoare sa ma tonific sa ajung la 55

eu o sa te susutin si daca o sa ajung la 55 mare minune va fi- si acum sunt tare mandra ca am o talie Shocked desi nu prea stiu ce sa fac ca totusi pielea e inca flasca- multa crema stiu- aveti vreo recomandare anume?
gabiveve
gabiveve
Nou-venit
Nou-venit

Mesaje : 91
Puncte : 93
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011
Varsta : 37

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mar Noi 29, 2011 3:21 pm

SmileSmile Merci fetelor, sunt la a 10-a zi de sb hipocaloric fara nici o greseala.. deloc.. zero.. nimic... waw Razz:P plus aerobicul step.. era cazul sa se deblocheze organismul ca am stat vre-o luna pe aceeasi kg desi nu mancam nimic.. Sper ca pana la Craciun sa mai dau jos 2 kg.. sperrrrrr!!! Ca de Craciun mi-am promis ca mananc ce vreau, deaceea si vreau sa slabesc inainte ca sa pot manca, deja visez la parjitura cu nuca SmileSmile In rest nu poftesc nimic decat prajitura Smile

Andre, nu-i bai ca si dupa 9 ianuarie voi tine dieta SmileWink asa ca o sa tinem impreuna :*:*

Gabi, pacat ca nu-ti permite timpul ca aqua gym ar fi o varianta buna pt tonificat dupa nastere fara sa influnteze alaptatul. Dar eu zic sa nu-ti bati capul acum, bucurate de noul membru al familiei si lasa pe mai tarziu problemele de fizic Wink

Va pupalesc, fug la dus si la sala !
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de tatia_p Mier Noi 30, 2011 9:14 am

Andrada, wow mami, cred ca deja esti HSM Very Happy , 10 zile corecte?, felicitari!
am vazut pe site-ul slabutelor ca poti posta meniurile si pe forum, pune si aici te rog vreo 2-3 meniuri din astea sa-mi fac idee ce combinatii faci tu intre sb/hipocalor.

eu am mai bifat 2 tratamente ieri,cum maine suntem liberi mai bifez 2,abia astept Very Happy

Andre, lasa ca e bine si de pe 9 ian., sigur te voi sustine si eu, la ce pofte am de papa si praji de sarbatori daca pun doar 2 kile o sa ma declar multumita Razz
tatia_p
tatia_p
Junior
Junior

Mesaje : 366
Puncte : 371
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/09/2011

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 30, 2011 9:34 am

Ioi ce as face si eu o tura de tratamente corporale sa ma rasfat.. dar mai bine ma limitez la sport si dieta si de banii de tratamente imi iau ceva fain ca tare`s scumpe tratamentele in perioada asa .. SmileSmile

Pun meniurile daca se poate, ca mi-am pus si ticker si nu merge..

andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 30, 2011 9:35 am

Primul meniu pe care l-am pus.. aveam 64 kg dar nu am stiut sa modific greutatea..

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 00:16
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 300 calorii, 22.2 proteine, 22.4 grasimi, 79 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 627 sodiu, 1 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 75g - 198 calorii, 12 proteine, 15.8 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri

Gustare 1, ora 00:22
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 50g - 327 calorii, 7.6 proteine, 32.6 grasimi, 0 colesterol, 6.9 carbohidrati, 3.4 fibre, 0 sodiu, 1.3 zaharuri

Prânz, ora 00:21
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 30g - 39 calorii, 6.5 proteine, 1.2 grasimi, 60.9 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 20.1 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 100 calorii, 2.1 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 15.9 carbohidrati, 0.4 fibre, 1.1 sodiu, 0.6 zaharuri

Gustare 2, ora 00:24
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 131 calorii, 2 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 27.8 carbohidrati, 0 fibre, 27 sodiu, - zaharuri

Cina, ora 00:25
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 170g - 322 calorii, 19.4 proteine, 22.1 grasimi, 34 colesterol, 11.1 carbohidrati, - fibre, 897.6 sodiu, - zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 2200ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 00:26
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 20g - 12 calorii, 0.7 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1447 calorii, 73.4 proteine, (mult)99.5 grasimi, 173.9 colesterol, (mic)69.2 carbohidrati, 5 fibre, 1577.8 sodiu, 5.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 20min - 107 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 15min - 48 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 20min - 183 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - 1419 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1757 calorii
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 30, 2011 9:37 am

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:10
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 74g - 182 calorii, 13.3 proteine, 13.7 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 222 sodiu, 1.1 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 300ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 158 calorii, 10 proteine, 12.9 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 19:13
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 125g - 255 calorii, 30 proteine, 15.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 500 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 19:17
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 300ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:15
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 400ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 300g - 393 calorii, 46.5 proteine, 19.2 grasimi, - colesterol, 6.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 3, ora 19:22
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 300ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 996 calorii, (mult)100.2 proteine, (mult)61.1 grasimi, 0 colesterol, (mic)9.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 722 sodiu, 2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 120min - 128 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - 1389 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1517 calorii
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 30, 2011 9:40 am

Fete, in zilele fara sport am mancat mai putin, in cele cu sport am mancat mai mult, dar oricum destul de mult..

In plus meniurile nu sunt exacte.. ca poate a trecut oua ochiuri dar eu nu mananc oua prajite ci doar pe tigaie ( scrambled eggs) dar nu exista varianta asta si eu nu am avut timp s-o pun.
Sau la supa de perisoare, am mancat doar zeama cu legume, fara perisoare ( ca eram in vizita si nu am vrut sa fac figuri la masa )

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:16
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 131 calorii, 15.5 proteine, 6.4 grasimi, - colesterol, 2.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 15g - 99 calorii, 2.3 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri

Gustare 1, ora 21:58
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 22:13
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 1g - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 3ml - 27 calorii, 0 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 80g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.1 carbohidrati, 1 fibre, 4 sodiu, 2.1 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 80g - 196 calorii, 14.4 proteine, 14.8 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 240 sodiu, 1.2 zaharuri

Gustare 2, ora 22:00
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 30g - 4 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.6 sodiu, 0.4 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 70g - 66 calorii, 7.4 proteine, 3.5 grasimi, - colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 280 sodiu, 1.1 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 10g - 57 calorii, 2.3 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri

Cina, ora 22:02
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 70g - 22 calorii, 1.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 1.9 fibre, 4.2 sodiu, 2.3 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 70g - 188 calorii, 13.3 proteine, 15.1 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 22:12
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 5g - 31 calorii, 1.3 proteine, 2.7 grasimi, - colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, - sodiu, - zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 837 calorii, (mic)58.7 proteine, (mult)60.7 grasimi, 0 colesterol, (mic)18.6 carbohidrati, 5.5 fibre, 528.8 sodiu, 7.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100min - 107 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - 1389 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1496 calorii
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de andrada Mier Noi 30, 2011 9:41 am

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 22:26
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 15g - 99 calorii, 2.3 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 15g - 86 calorii, 3.4 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 1600ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 22:25
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 200g - 216 calorii, 12.8 proteine, 10.4 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 150g - 523 calorii, 36.9 proteine, 43.4 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 100g - 12 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 22:26
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 200g - 175 calorii, 17.2 proteine, 3.4 grasimi, 255.6 colesterol, 16.8 carbohidrati, 3.6 fibre, 816.6 sodiu, 1.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1111 calorii, 73.6 proteine, (mult)74.6 grasimi, 255.6 colesterol, (mic)27 carbohidrati, 8 fibre, 816.6 sodiu, 2.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], 120min - 128 calorii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - 1389 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1517 calorii
andrada
andrada
Junior
Junior

Mesaje : 209
Puncte : 211
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/10/2011
Varsta : 43

http://gustoscuandrada.blogspot.com/

Sus In jos

Dieta,regim si combinatii sanatoase - Pagina 2 Empty Re: Dieta,regim si combinatii sanatoase

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum